340

Андрій Халпахчі: ЛҐБТ-програма "Сонячний зайчик" цьогоріч буде


Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" цьогоріч продемонструє конкурсну програму "Сонячний зайчик" не зважаючи на події минулого року. Фестиваль триватиме з 24 жовтня по 1 листопада 2015 року.

Андрій Халпахчі: ЛҐБТ-програма "Сонячний зайчик" цьогоріч буде

Андрій Халпахчі, який довгі роки є директором і ідейним натхненником Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”, на прес-конференції з нагоди проведення ювілейного 45-го КМКФ "Молодість" заявив: 

"Конкурсна програма "Сонячний зайчик" буде проходити в кінотеатрі "Київ", бо там більше можливостей, що стосується охорони та підтримки порядку. Що стосується кінотеатру "Жовтень", Пані Горделадзе просила мене складати програму фільмів для кінотеатру, тому цей кінотеатер, як завжди буде майданчиком для кінофестивалю "Молодість".

«Сонячний зайчик» — друга в світі після премії «Тедді» (Teddy Award на Берлінському кінофестивалі) програма ЛҐБТ-фільмів на основних міжнародних кінофестивалях.

Цьогорічну конкурсну програму буде відкривати класичний фільм "Камінг-аут" - німецька драма 1989 режисера Хайнера Карова. Фільм є позаконкурсним. Єдиний фільм НДР про геїв, а також останній фільм НДР, так як Берлінська стіна впала через кілька годин після початку прем'єри фільму.

 

Цей фільм показує історію про молодого хлопця - вчителя, який намагається усвідомити свою гомосексуальність, в процесі усвідомлення він намагається через це покінчити з собою, згодом переосмислючи своє ставлення до життя, намагаються взяти від нього всі радощі «блакитного» життя та пізнати кохання.

45-й ювілейний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» стартуватиме показом картини британського кінорежисера Ендрю Хея «45 років». Раніше Ендрю відзняв ґей-фільм "Вікенд" (Weekend, 2011). "Захід пройде 24 жовтня в Національному академічному драматичному театрі ім.  Івана Франка. Про це організатори кінофестивалю повідомили під час прес-конференції 10 вересня.

«45 років» - фільм, в якому йдеться про літню подружню пару, яка готується відзначити річницю весілля, що проходить в умовах кризи їхніх відносин.

Кінострічка була представлена у конкурсній програмі 65-го Берлінського кінофестивалю. Нагадаємо, виконавці головних ролей Шарлотта Ремплінг та Том Кортні здобули два «Срібних Ведмеді» за найкращі жіночу та чоловічі ролі.

Андрій Халпахчі заявив, що кінострічку «45 років» відкладали на закриття кінофоруму, а на початок кінофестивалю була запланована інша стрічка - фільм Youth Паоло Соррентіно. Однак, за словами пана Халпахчі, український дистрибутор, компанія «Артхаус Трафік» за право показу цього фільму запросила кошти, що вдвічі перевищують суму, яку кінофестивалю зазвичай називають американські та європейські компанії. 

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти