207

Спектакль “Стигма” відбувся, незважаючи на погрози


Творцям спектаклю про ЛҐБТ вдалося провести виставу, незважаючи на погрози “Херсонської Самооборони”. 13 вересня жителі Херсону познайомилися зі “Стигмою”

Спектакль “Стигма” відбувся, незважаючи на погрози

Основою для документальної п’єси послужили історії та думки реальних херсонців. Автори не тільки запитали в жителів мста, щоб вони зробили, якби їхні сини чи дочки були представниками ЛҐБТ, а й зібрали реальні історії ЛҐБТ в Херсоні. Жодна репліка в спектаклі не була вигадана.

Спектакль складався з кількох частин, в кожній з яких розкривалося певне питання, яке зачіпає суспільство. Тут і монологи про те, щоб персонажі робили, якби хтось з їхніх друзів був ґеєм або лесбійкою. Ця частина була наповнена страхом, жахом та гидливістю. Автори не побоялися торкнутися питання нетерпимості, з якою стикаються ЛҐБТ, показали зневагу та відторгення, які майже щодня переслідують представників сексуальних меншин.

Також в “Стигмі” висвітлили питання самотності батьків ЛҐБТ, які думають, що в процесі виховання “зробили щось не так” та “купили не ту іграшку”, або не водили сина на футбол. Творці спектаклю торкнулися й питання самотності гомосексуалів, адже дуже складно побудувати своє щастя в умовах ненависті від світу.

Нагадаємо, що проведення спектаклю “Стигма” було під загрозою через опублікований в соціальних мережах пост “Херсонської самооборони”, в якому вони погрожували фізичною розправою авторам, акторам та глядачам вистави.

Фото: Дементій Білий

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти