203

В Непалі вперше затвердили захист ЛҐБТ в Конституції країни


Одразу в кількох статтях нової конституції Непалу зазначаються права ЛҐБТ

В Непалі вперше затвердили захист ЛҐБТ в Конституції країни

Після довгих обговорень непальські законодавці внесли до нової Конституції одразу кілька пунктів, які захищають права ЛҐБТ. Так, стаття 12 зазначає, що кожен має право на самоідентифікацію та на визначення своєї ґендерної ідентичності. Стаття 18 охоплює одразу декілька питань, серед яких право на рівність, забороняє дискримінацію “проти будь-яких громадян, незалежно від їхньої статі, походження, раси, касти, мови чи ідеологічних переконань або іншого статусу.

Також стаття 18 зазначає, що в країні має бути введена ґендерно нейтральна термінологія, зокрема, не рекомендується використвувати слова “чоловік”, “жінка”, “син” та “дочка”. В 42 статті говориться про те, що “всі групи населення мають право брати участь в роботі державних механізмів та громадських послуг.

Ці статті роблять Непал одним із небагатьох регіонів в Азії, де забезпечено захист ЛҐБТ на рівні законодавства. В цьому плану Непал випереджають тільки Південна Африка та Фіджі.

Непальський правозахисник ЛҐБТ та законодавець Суніл Пант називає нову Конституцію “надзвичайно хорошою новиною” для ЛҐБТ в Непалі.

Однак, які і раніше, невідомо, чи буде нова Конституція зазначати право на соціальне партнерство або шлюб одностатевих пар.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти