392

В Києві презентували “Український індекс корпоративної рівності”


17 вересня в Києві, в Музеї Тараса Шевченка, відбулася презентація першого дослідження “Український індекс корпоративної рівності” та нагородження компаній, включених в Національний рейтинг “Найкраще місце для роботи”

В Києві презентували “Український індекс корпоративної рівності”

Український індекс корпоративної рівності -– це перше національне дослідження корпоративних політики, правил та практик українського бізнесу щодо заборони дискримінації на робочому місці та підтримки рівності та розмаїття.

Автори дослідження сконцентрувалися на пошуці кращих прикладів з українського бізнес-середовища, щоб виявити, наскільки компанії готові захищати своїх працівників від дискримінації за такими ознаками як стать, інвалідність, сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність. Найкращі компанії були включені в Національний рейтинг “Найкраще місце для роботи”. Зокрема, свої нагороди отримала Британська Рада в Україні та компанія Ашан Україна.

Ми публікували в Індексі не всі компанії, а тільки ті, які цього хотіли. Більшість компаній робила дослідження для себе, вони попросили провести для них тренінги, вони почали свій шлях до рівності, і я впевнений, що наступного року вони всі будуть в Індексі

- розповів Богдан Глоба, виконавчий директор ВБО “Точка опори”, яка разом з Жіночим консорціумом України, ВГО “Національна асамблея інвалідів України” за підтримки Коаліції з протидії дискримінації в Україні, Міжнародним фондом “Відродження” та за інформаційної підтримки компанії “ЛІГА:ЗАКОН” ініціювала створення Індексу.

Роман Романов, директор Програмної ініціативи "Права людини і правосуддя" МФ "Відродження" зазначив, що ми маємо поважати гідність людини, незважаючи на її особливості та ознаки. 

За словами авторів дослідження рамка проекту є набагато ширшою, ніж просто рейтинг, який стимулює компанії до розвитку. Є сайт, на якому можна знайти навчальні посібники та потрібну інформацію.

Український індекс корпоративної рівності включає в себе багато пунктів, серед яких блок критеріїв, які захищають права ЛҐБТ.

Серед питань, які досліджуються в Індексі: неприпустимість дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, можливість працевлаштування транґендерних людей в компанію, протидія проявам гомофобії на робочому місці, залучення до навчання правозахисних або ЛҐБТ-організацій, включення ЛҐБТ-спільноти в маркетингову політику компанії, а також чи надає компанія підтримку заходам, спрямованим на захист прав ЛҐБТ-спільноти та чи має офіційну позицію щодо захисту прав ЛҐБТ.

"Багато компаній дивляться на політику рівності з точки зору видатків, це є перешкодою для її впровадження. В Америці, наприклад, дивляться на політику рівності, як на перевагу. Ми говорили з компаніями про те, що це не витрата, а ціла філософія, яка в майбутньому принесе великий прибуток та великий капітал, в першу чергу, людський", - зазначив Богдан Глоба.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти