214

Європарламент виступив проти патологізації трансґендерності


Прийнята Європарламентом доповідь містить заклик до Європейської Комісії і всім країнам Європейського Союзу про якнайшвидшу розробку загальноєвропейської стратегії припинення дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Європарламент виступив проти патологізації трансґендерності

 Європейський парламент розглянув доповідь Лаури Феррара про фундаментальні права людини і більшістю голосів прийняв пропоновані в ньому ініціативи.

Доповідь містить заклик до Європейської Комісії і всім країнам Європейського Союзу про якнайшвидшу розробку загальноєвропейської стратегії припинення дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Іншими важливими пунктами є повторні заклики до перегляду національних медичних каталогів з метою депатологізаціі трансґендерност. Подробиці змісту документа наводить "Проект правової допомоги трансгендерним людям".

Відзначимо, що найбільш важливим пунктом у доповіді Лаури Феррара є заклик до Європейської Комісії не допустити включення в МКБ-11 (міжнародну класифікацію хвороб) пункту про ґендерну варіативність в дитячому віці (який фактично означатиме продовження патологізація трансґендерності).

У 2012 році Всесвітня Організація Охорони Здоров'я запропонувала включити в розроблювану ними МКБ-11 пункт про "ґендерну неконгруетність в дитячому віці", який охоплює дітей допубертатного віку, які ведуть себе не відповідно до приписанній їм при народжені статті.

Всесвітня Професійна Асоціація по здоров'ю трансґендерів провела серед своїх членів-фахівців опитування з приводу цієї пропозиції. Згідно з результатами опитування, в якому взяв участь 241 людина, 47,7% фахівців підтримують пропозицію ВООЗ, у той час як 51,1% проти нового діагнозу. Однак за межами США підтримка значно менше: лише 36,1% респондентів згодні з включенням діагнозу в МКБ-11.

Основним аргументом противників діагнозу є те, що діти допубертатного віку не потребують медичних процедур (гормонотерапії та хірургічних втручаннях), але їм потрібна інформаційна і моральна підтримка в пошуку, вивченні і вираженні власної ґендерної ідентичності. Наявність діагнозу про "ґендерну неконгруентність" патологізує і стигматизує ґендерно-варіативних дітей замість того, щоб надати їм підтримку. 

Голосування за МКБ-11 очікується не раніше 2017 року на Всесвітній Асамблеї Охорони Здоров'я.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти