1076

ВБО “Точка опори” виграла суд в Міністерства Юстиції України


Міністерство Юстиції намагалося знайти докази, що Національний ЛҐБТ-портал підриває мораль українців. Проте вже вдруге вдалося довести, що відмова в реєстрації порталу як інформаційного агентства незаконна.

ВБО “Точка опори” виграла суд в Міністерства Юстиції України

ВБО “Точка опори” звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Міністерства Юстиції України, в якому просила скасувати наказ від 24 березня 2015 року про відмову в державній реєстрації Національного ЛҐБТ-порталу як суб’єкта інформаційної діяльності.

Міністерством Юстиції не було доведено, що основні цілі, програмна мета або назва суперечать Закону України “Про інформаційні агентства”. Також Суд постановив, що не надання змістовного тлумачення скороченої назви інформаційного агентства, через яке також було відмовлено в реєстрації, не є підставою для відмови в державній реєстрації.

Доводи Міністерства Юстиції про неможливість дослідити дотримання статті 2 Закону України “Про інформаційні агентства” в частині розповсюдження інформації, яке підриває суспільну мораль, було відхилено судом через відсутність доказів, адже в матеріалах справи не було наведено жодного випадку порушення суспільної моралі.

Також безпідставними було визнано доводи Міністерства Юстиції щодо недопустимості використання в назві інформаційного агентства слова “національний”, оскільки зазначена назва не була визначена як підстава для відмови в державній реєстрації.

Таким чином, суд постановив скасувати відмову в державній реєстрації інформаційного агентства “Національний ЛҐБТ-портал України” та зобов’язав Міністерство Юстиції розглянути заяву про реєстрацію інфомаційного агентства з урахуванням висновків до постанови суду, адже рішення про реєстрацію інформаційного агентства належить до виключних повноважень Міністерства Юстиції України.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти