213

Київ увійшов до числа найураженіших ВІЛ-інфекцією міст світу


Київ названий одним з 27 найбільш уражених епідемією ВІЛ/СНІДу міст світу.

Київ увійшов до числа найураженіших ВІЛ-інфекцією міст світу

У новій доповіді Об'єднаного агентства ООН з ВІЛ/СНІДу та ООН-Хабітат, про поширення ВІЛ-інфекції у великих містах, Київ названий одним з 27 найбільш уражених епідемією ВІЛ/СНІДу міст світу. З мегаполісів, розташованих в пострадянських країнах, крім Києва у звіті згадано тільки російський Санкт-Петербург.

Компанію Києву також склали: Луанда (Ангола), Сан Паоло (Бразилія), Яунде (Камерун), Нджамена (Чад), Чунцін (Китай), Абіджан (Кот-д'Івуар), Кіншасі (ДР Конго), Аддис-Абеба (Ефіопія), Порт-О-Прінс (Гаїті), Мумбаї (Індія), Джакарта (Індонезія), Тегеран (Іран), Кінгстон (Ямайка), Найробі (Кенія), Блантір Лімб (Малаві), Мапуту (Мозамбік), Лагос (Нігерія), Карачі (Пакистан), Йоганнесбург (ПАР), Кампала (Уганда), Дар-ес-Селям (Об'єднана Республіка Танзанія), Нью-Йорк, Ньюарк (США), Хо Ши Мін -Сіті (В'єтнам), Лусака (Замбія), Хараре (Зімбабве).

За оцінкою міжнародних експертів, зараз у столиці проживають від 4 до 13 відсотків від загального числа ВІЛ-позитивних українців. Всього кількість ВІЛ-позитивних людей в Україні в новій доповіді оцінюється в 210 000 чоловік.

За даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України станом на 1 липня 2015 на обліку в Україні перебуває 124 279 ВІЛ-позитивних пацієнтів. Це означає, що тільки половина ВІЛ-позитивних українців знає про свій діагноз. Не маючи інформації про свій діагноз, люди, які живуть з ВІЛ-інфекцією, не можуть почати спеціальну терапію, яка продовжує їхнє життя. Також вони не можуть подбати про те, щоб захистити від можливого інфікування своїх сексуальних партнерів.

За даними національної статистики, українці, починаючи з 2008 року, найчастіше інфікуються через незахищений секс. У 2015 році цей показник склав 59 відсотків.

ВІЛ надає особливий вплив на великі міста та міські райони, при цьому у світі на 200 найбільш зачеплених епідемією міст припадає більше чверті всіх людей, що живуть з ВІЛ. З 200 великих міст, найбільш зачеплених епідемією, майже в половині (94) ВІЛ передається в основному в результаті незахищених гетеросексуальних статевих стосунків. В інших 106 містах секс-бізнес, незахищені статеві стосунки між чоловіками і споживання ін'єкційних наркотиків є основними рушійними факторами епідемії.

В Україні діє мережа "Дружній лікар" в рамках якої можна безкоштоно та анонімно протестуватися на наявність ВІЛ-інфекції. Перевага сервісу в тому, що запис на прийом є повністю автоматизованим, а клієнт контактує лише з лікарем.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти