214

В Росії хочуть заборонити Apple


Проти Apple відкрили адміністративну справу за “гомосексуальні емодзі”

В Росії хочуть заборонити Apple

За повідомленням Газета.ru поліцейські Кировської області відкрили адміністративну справу по факту “пропаганди компанією Apple гомосексуалізму серед неповнолітніх””. Приводом для відкриття справи стали матеріали перевірки через заяву місцевого юриста Ярослава Михайлова, який побачив пропаганду ЛҐБТ-цінностей в емодзі, які з’явилися в операційній системі iOS 8.3.

Справа була відрита ще в серпні, а самі емодзі відправлені на експертизу до Міжрегіонального бюро судових експертиз ім. Сикорського. Експерти цього закладу мають визначити, чи несуть в собі смайли інформацію, небезпечну для формування особистості в дітей та підлітків. Якщо експертиза підтвердить марення поліції та Михайлова, то, відповідно до російських законів, компанія Apple матиме виплатити штраф в розмірі від 800 тисяч до 1 млн. рублів або компанії загрожує припинення діяльності на всій території Росії.

Як заявив сам Михайлов у розмові з «Газетой.Ru», спочатку він звернувся до Генеральної прокуратури Росії і до уповноваженого з прав дитини Павла Астахова через емодзі Apple. «Моя заява була перенаправлена до поліції Кіровської області. Наскільки я знаю, перевірку проводив відділ «К», який займається злочинами у сфері інформаційних технологій. Поліцейські дійшли до висновків, що моя скарга обґрунтована, і порушили справу про адміністративне правопорушення», - розповів Михайлов.

Юрист вважає, що дії компанії Apple безпосередньо порушують норми чинного законодавства Росії, які забороняють пропаганду одностатевих стосунків, зокрема Конституції РФ, а також норми Федерального закону «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров'ю та розвитку» і Федерального закону «Про основні гарантії прав дитини в Російській Федерації».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти