182

Міське правління Гельсінкі відмовилося встановлювати пам'ятник Тому оф Фінланд


Том оф Фінланд здобув всесвітню популярність завдяки своєму впливу на сучасне мистецтво і ґей-культуру.

Міське правління Гельсінкі відмовилося встановлювати пам'ятник Тому оф Фінланд

Міське правління Гельсінкі (Фінляндія) проголосувало проти встановлення пам'ятника художнику Тоуко Лааксонену, відомому під псевдонімом Том оф Фінланд в центрі міста, пише газета Helsingin Sanomat.

Ініціатива встановити скульптуру біля центральної бібліотеки, яку планується побудувати недалеко від парламенту Фінляндії, була висунута депутатом від партії "Справжні фіни" Нуутті Хууттіненом ще в лютому 2015 року. Адміністрація міста 7 вересня заявила, що реалізувати проект можливо, але за умови, що це буде зроблено на гроші спонсорів. Однак, коли підійшов час голосування, ідею підтримали лише 14 депутатів міської ради, 13 висловилися проти, 58 утрималися.

Питання про пам'ятник гомоеротичному митцю Тому оф Фінланду викликало запеклі дискусії в день голосування. Загальну увагу привернув пост Нуутті Хууттінена у "Фейсбуці", в якому депутат заявив, що статуя відлякає мусульман від відпочинку в районі центральної бібліотеки. Пізніше на свій захист він сказав, що це не було його основним аргументом на користь встановлення скульптури.

Однопартієць Нуутті Хууттінена Сеппо Канерва заявив, що центр Гельсінкі - не місце для такого пам'ятника. За словами депутата, скульптура, можливо, підійшла б для Ведмежого парку.

Том оф Фінланд здобув всесвітню популярність, завдяки його впливу на сучасне мистецтво і ґей-культуру. Він був досить плідним гомоеротичним художником і створив більше 3000 малюнків гомосексуалів, у тому числі в момент сексуального акту. У цьому року 8 травня виповнилося б 95 років від дня народження художника. Раніше пошта Фінляндії випустила тематичну серію марок. Художник помер у листопаді 1991 року.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти