206

У Харкові затягують справу про вбивство ґея


"Я вважаю, що справу намагаються "спустити на гальмах", тому що в ньому крім людини, яка сидить під вартою, замішані досить серйозні люди. Це не дитячим розумом сплановані заходи", - говорить адвокат.

У Харкові затягують справу про вбивство ґея

 Судовий розгляд справи про вбивство у Харкові ґея затягується і правоохоронці не вважають його скоєним на ґрунті ненависті.

Як розповів Центру інформації про права людини адвокат Роман Лихачов, під час попереднього судового засідання допитали низку свідків. З'ясувалося, що і у версії прокурора не фігурує ремінь, який використовувався під час показової страти, знятої на відео. Хоча у висновку лікаря було вказано, що ремінь на шиї у тіла був.

"Ми будемо намагатися наполягати на версії, що вбивство скоїв не один, а кілька людей - у нас є зараз певна доказова база з цього приводу. Щодо механізму нанесення пошкоджень будемо ще викликати експертів. Крім того, будемо викликати співробітників міліції, тому що я вважаю, що вони спеціально приховують той факт, що на даний час у Харкові відбулося вже кілька таких злочинів, скоєних на ґрунті ненависті до сексуальних меншин. В мене у провадженні перебувають дві такі справи. Крім того, до мене люди зверталися анонімно", - говорить адвокат.

За його словами, швидше за все, вбивство не планувалося. Йшлося про те, щоб зняти відео і потім шантажувати. Проте конфлікт вийшов за рамки планованого.

Адвокат вважає, що суд робить все можливе, щоб не розглядати справу, основна маса клопотань адвоката були відхилені. Крім того, одного разу засідання призначили на день, коли адвокат перебував у відрядженні в Києві, хоча він офіційно і заздалегідь повідомив про це і просив не розглядати справу в цей день.

"Я вважаю, що справу намагаються "спустити на гальмах", тому що в ньому крім людини, яка сидить під вартою, замішані досить серйозні люди. Це не дитячим розумом сплановані заходи", - говорить Роман Лихачов.

Також він додав, що українське правосуддя на даний час взагалі не готове розслідувати такі злочини як вчинені на ґрунті ненависті - слідству простіше розглядати цю справу як звичайне вбивство без кваліфікуючих ознак. І причина не у відсутності практики, а в елементарному небажанні проводити нормальне розслідування.

Нагадаємо, правоохоронні органи підозрюють 17-річного студента одного з харківських вишів у вбивстві чоловіка, з яким він познайомився у соціальній мережі. Однак сторона потерпілого переконана, що міліція і прокуратура допомагають уникнути відповідальності іншому співучаснику із заможної родини.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 2 жовтня о 12.30 в Червонозаводському районному суді Харкова за адресою: площа Руднєва, 36, 3-й під'їзд. Номер кримінальної справи: 646/5385/15-к.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти