235

В ООН виступили із закликом на захист ЛҐБТ


Автори заяви зазначили, що порушення прав ЛҐБТ і проблеми охорони здоров'я, розпад сім'ї, соціальна та економічна ізоляція, упущені можливості для розвитку - все це ланки одного ланцюга.

В ООН виступили із закликом на захист ЛҐБТ

 Дванадцять установ ООН виступили з безпрецедентним закликом покінчити з насильством і дискримінацією щодо представників спільноти ЛҐБТ. У спеціальній заяві вони рекомендують конкретні шаги, які повинні прийняти уряди на захист сексуальних меншин.

За словами представника Управління ООН з прав людини Чарльза Радкліффа, ніколи раніше так багато установ ООН не об'єднувалися для того, щоб захистити людей ЛҐБТ.

«З одного боку, це прояв прихильності ООН до вирішення цієї проблеми, з іншого, - потужний заклик до урядів по всьому світу зробити більш рішучі дії, щоб покінчити з гомофобією та трансфобією і посяганнями відносно інтерсексуалів», - заявив Радкліфф.

Автори заяви зазначили, що порушення прав ЛҐБТ і проблеми охорони здоров'я, розпад сім'ї, соціальна та економічна ізоляція, упущені можливості для розвитку - все це ланки одного ланцюга.

Крім того, насильство і дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності і біологічних характеристик статі є порушенням прав людини і мають негативні наслідки для всього суспільства. Саме тому, підкреслив Чарльз Радкліфф, на захист ЛҐБТ виступили організації, що працюють в таких різних областях, як освіта та охорона здоров'я, права людини і зайнятість, становище дітей і ґендерна рівноправність, продовольче забезпечення і справи біженців.

«У той час як ця заява має важливе символічне значення, набагато важливіше - ті практичні рекомендації, які в ньому містяться, - зазначив представник ООН. Ми сподіваємося, що цей документ стане основою для діяльності урядів та представництв ООН по всьому світу».

Серед запропонованих заходів - розслідування злочинів на ґрунті ненависті щодо ЛҐБТ, тортур і жорстокого поводження, заборона на їх дискримінацію. Представники ООН також закликають переглянути і відкликати закони, які служать підставою для арештів, покарання чи дискримінації людей за ознакою їх сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності.

Сьогодні в ООН в рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї пройде захід, присвяченій правам лесбійок, ґеїв, транссексуалів, бісексуалів і інтерсексуалів. У ньому візьме участь Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

У числі організацій ООН, що підписали сьогоднішню заяву: Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), Міжнародна організація праці, Управління у справах біженців, ЮНІСЕФ, Управління з наркотиків і злочинності, ЮНЕСКО, Всесвітня продовольча програма та інші.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти