301

Конгрес США закликав уряд України заборонити дискримінацію ЛҐБТ


Конгрес США закликав уряд України заборонити дискримінацію ЛҐБТ

 29 вересня Конгрес США надіслав листа на ім’я Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана із закликом забезпечити, щоб у новій Конституції України була явним чином заборонена дискримінація за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Нижче наведено переклад листа українською мовою. Оригінал листа англійською з підписами конгресменів можна завантажити у форматі PDF.

“Шановний голово Гройсмане:

Ми закликаємо вас сьогодні забезпечити, що з просуванням юридичних та конституційних реформ в Україні принципи рівності і недискримінації в галузі прав людини і державного захисту міцно вкореняться в українському законодавстві. Ми підтримуємо користування конституційно захищеними правами усіма громадянами України без дискримінації.

Ми вітаємо заборону дискримінації на підставі “статі, раси, кольору шкіри, етнічного або соціального походження, генетичних особливостей, мови, релігії або вірування, політичних або інших переконань, належності до корінних народів і національних меншин, матеріального стану, місця проживання, обмежених можливостей, віку або інших ознак” у статті 42 проекту нової Конституції. Однак проект не забороняє дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Це первинна можливість повідомити, що насильство і дискримінація щодо ЛГБТІ не є прийнятними.

Лесбійки, геї, бісексуали, трансгендерні та інтерсексуальні (ЛГБТІ) люди в Україні терплять регулярну дискримінацію та насильство, за які рідко буває відповідальність. Найсвіжіший приклад тому був у червні 2015 року на київському Марші рівності, затьмареному насильницькими нападами, у яких було поранено майже два десятка поліцейських і учасників. Ця атака була чітко спрямована на ЛГБТІ і тих, хто підтримує і просуває їх права.

Український уряд має “незаперечні позитивні зобов’язання” захищати всіх громадян, у тому числі ЛГБТІ-спільноту, від дискримінації та насильства, як це визначено у Європейській конвенції з прав людини та багатьох інших міжнародних договорах з прав людини, у яких Україна бере участь. Хвиля кількох анти-ЛГБТІ атак в Україні підкреслює необхідність у комплексному антидискримінаційному забезпеченні в Конституції, яке явним чином захищало б усіх.

Ми з повагою закликаємо вас і ваших колег у Верховній Раді України включити положення про недискримінацію, які забезпечать, щоб сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність були конкретними перерахованими підставами для захисту в новій Конституції. Це розширить захист згідно з законодавством для всіх громадян України, ґрунтуючись на передумові, що всі людські істоти мають гідність і заслуговують на рівний доступ до правосуддя.

Ми як країна еволюціонували протягом довгого часу у питаннях справедливості і рівності і все більше бачимо ці принципи як найважливіші для економічного зростання, розумної політики і відносин між людьми. Усунення нерівності – це довгострокова мета, яку ми продовжуємо переслідувати. Ми просимо, щоб українська Рада приєдналася до нас у цьому прагненні в інтересах українського народу та наших посилених двосторонніх відносин", - сказано у листі. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти