282

Ватикан звільнив священика-ґея, який здійснив камін-аут


Представник Ватикану Федеріко Ломбарді зробив спеціальну заяву, в якій, зокрема, говориться, що вчинок священика напередодні проведення асамблеї Синоду єпископів "виглядає безвідповідальним".

Ватикан звільнив священика-ґея, який здійснив камін-аут

Ватикан звільнив священика-ґея після його інтерв'ю, опублікованого в італійській і польській пресі. Польський священик Кшиштоф Харамса заявив, що знаходиться в любовному зв'язку зі своїм другом. Польська Gazeta Wyborcza цитує слова священика: "Я повинен сказати, хто я. Я - священик-ґей і я щасливий і пишаюся цим".

У той же час, представник Ватикану Федеріко Ломбарді зробив спеціальну заяву, в якій, зокрема, говориться, що вчинок священика напередодні проведення асамблеї Синоду єпископів "виглядає безвідповідальним".

Ломбарді вважає, що камін-аут польського священика створить навколо асамблеї зайву увагу преси та не сприятиме обговоренню проблем сім'ї та шлюбу, абортів і священиків-ґеїв - основних питань, що стоять на порядку денному форуму.

Харамса, виходець з Польщі, останні роки живе в Римі і працював до звільнення в Конгрегації доктрини віри, сказав журналістам, що його акція не пов'язана з асамблеєю єпископів. Він висловив сподівання, що церковні ієрархи почують "голос християнина". За словами священика, його вчинок "глибоко особистий" і став результатом "важкого і ризикованого рішення, враховуючи гомофобних атмосферу в католицькій церкві".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти