243

Amnesty International закликає владу Туніса звільнити 22-річного студента, засудженого за гомосексуальність


Amnesty International вважає людей, заарештованих і поміщених під варту виключно на підставі своєї сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності, в'язнями совісті.

Amnesty International закликає владу Туніса звільнити 22-річного студента, засудженого за гомосексуальність

 22 вересня суд у місті Сусс (Туніс) виніс обвинувальний вирок чоловікові, відомому під псевдонімом Марван. Попередньо юнака змусили пройти ректальний огляд, з тим щоб знайти "докази" анального сексу.

6 вересня поліція викликала Марвана на допит у зв'язку з вбивством чоловіки в Суссе. Він заперечував причетність до цього злочину, але визнав, що вступав з убитим в інтимні стосунки. Як повідомлялося, Марван визнав це після того, як поліція пригрозила йому обвинуваченням у вбивстві. Тоді йому пред'явили звинувачення в "мужолозтві" за статтею 230 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до трьох років. Крім того, стаття передбачає кримінальну відповідальність за "лесбійство", хоча застосовується для затримання лесбійок вельми рідко.

"Кримінальна відповідальність за інтимні відносини між партнерами однієї статі за обопільною згодою в Тунісі та інших країнах світу йде врозріз з нормами і стандартами міжнародного права, - звертається Amnesty International до влади країни. -Влада Туніса зможе дати надію на повноцінний захист від насильства і дискримінації ЛГБТ, лише раз і назавжди скасувавши статтю 230 Кримінального кодексу і відмовившись від кримінальної відповідальності за одностатеві стосунки за обопільною згодою. Влада Тунісу повинна негайно звільнити Марвана і підготувати законодавчі поправки, які гарантуватимуть, що жоден житель Тунісу не буде заарештован і притягнутий до кримінальної відповідальності на підставі своєї ґендерної ідентичності або сексуальної орієнтації".

Amnesty International вважає людей, заарештованих і поміщених під варту виключно на підставі своєї сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності, в'язнями совісті, говориться на сайті організації. Активісти запустили кампанію "Моє тіло - мої права", в рамках якої борються з дискримінацією жінок, гомосексуалів і трансґендерів в усьому світі.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти