236

План законодавчих ініціатив - основна мета Експертної Ради з прав людини


Під час засідання експерти різних громадських організацій обговорили нагальні проблеми у сфері прав людини, обрали секретаря та поділилися планами розвитку ради.

План законодавчих ініціатив - основна мета Експертної Ради з прав людини

Вчора, 6 жовтня, відбулася перша зустріч Експертної ради з прав людини при Комітеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Під час засідання, експерти різних громадських організацій обговорили нагальні проблеми у сфері прав людини, обрали секретаря та поділилися планами розвитку ради. 

В зустрічі також взяв участь, голова Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря.

"Я вітаю всіх представників громадських та міжнародних організацій - членів Експертної Ради. Ви - наші рівноправні партнери з точки зору прийняття рішень у парламенті", - заявив він, відкриваючи засідання.

За його словами, співпраця Комітету з Експертною Радою - це дорога з двостороннім рухом: Комітет може звертатися до експертів за висновками, а експерти, в свою чергу, звертають увагу членів Комітету на законодавчі прогалини.

Так, представник Української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко зауважив, що необхідно створити план законодавчих ініціатив і координувати його з парламентським Комітетом. 

“Практика Європейського Союзу може визначити наш правозахисний порядок денний”, - вважає правозахсник.

У свою чергу, директор Amnesty International Ukraine Тетяна Мазур підтримує ідею створення плану законодавчих ініціативих для Експертної Ради. 

“Добра ідея створити план законодавчих ініціатив, тому що зараз в плані дій (Національної стратегії у сфері прав людини - Ред.) ми викручуємося таким чином, що хоча би розробити законопроект, якщо його ще не існує”, - каже вона. 

До того ж, на засіданні, Рада обрала свого секретаря. Їм став Виконавчий директор ВБО “Точка опори” Богдан Глоба. За його словами, головна мета їхнього об’єднання - досягнення верховенства права в Україні. 

“Ця Експертна Рада може стати дуже гарним майданчиком для обговорення законодавчих ініціатив. Я думаю, ви знаєте, що найкращі законопроекти можуть написати сами правозахисники, які щодня стикаються з цією проблематикою, кожен з нас є експертом у своїй області. Ми зможемо показати найкращі практики, найкращі алгоритми досягнення верховенства права в Україні” - сказав Глоба.

Всього Експертна рада налічує у своєму складі 32 члени, які не один рік працюють у сфері захисту прав людини. Було прийнято рішення, що рада буде збиратися раз на квартал на чергові засідання і за необхідністю на позачергові.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти