203

У справі про вбивство ґея у Харкові покази свідків не збігаються


Адвокат не уточнює невідповідності, оскільки зараз суд аналізує свідчення.

У справі про вбивство ґея у Харкові покази свідків не збігаються

 Покази свідка, який раніше не приходив до суду, у справі вбивства ґея, не збігаються з показами підозрюваного.

Про це Центру інформації про права людини розповів адвокат потерпілої сторони Роман Лихачов.

"Ми провели одночасний допит зі свідком, який, як ми вважаємо, все одно приймав участь у вбивстві 26-річного харків'янина Р. У нього, звичайно, покази з підозрюваним зовсім не сходяться", - розповідає Роман Лихачов про останнє судове засідання, яке відбулось 2 жовтня. Адвокат не уточнює невідповідності, оскільки зараз суд аналізує свідчення.

Під час засідання виявились невідповідності у діях працівників міліції.

"Більш того, ми встановили певні неспівпадіння дій працівників міліції. Які саме - я не можу зараз сказати, оскільки це частина кримінальної справи. Це дає нам підстави стверджувати, що затримували підозрюваного не тому, що у нього був знайдений телефон, а з інших причин. Ми це питання будемо зараз порушувати", - каже адвокат.

На останньому засіданні суд зобов'язав прокуратуру надати горлечко пляшки, а також ремінь, який, як стверджує сторона потерпілого, використовувався під час показової страти, знятої на відео. Підозрюваний С. стверджує, що цим ременем не душив.

Нагадаємо, слідство підозрює, що у січні 2015 року він завдав харків'янину Р., який не приховував свою приналежність до ЛҐБТ-спільноти, 28 ножових поранень.

Правоохоронці інкримінують нападнику ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство) та ч. 1 ст. 185 КК України (крадіжка). Однак сторона потерпілого наполягає, що злочин стався на ґрунті ненависті, і стверджує, що міліція й слідчі допомогають ще одній людині із заможної родини уникнути відповідальності.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти