343

Понад 30 злочинів на ґрунті гомофобії зафіксовано в Україні з початку року


Правозахисники ЛҐБТ- центру "Наш світ" з початку цього року зафіксували 34 випадки інцидентів і злочинів на ґрунті гомофобії, 16 з них із застосуванням фізичного насильства.

Понад 30 злочинів на ґрунті гомофобії зафіксовано в Україні з початку року

  "За 8 місяців ми зафіксували 16 випадків фізичного насильства, мотивованого гомофобією та 5 випадків нападу на ЛҐБТ-заходи і місця їхнього проведення. Ці напади стають більш жорстокими, більш агресивними і абсолютно невмотивованими", - розповів на прес-конференції 12 жовтня в агентстві "Інтерфакс Україна" експерт правозахисного ЛҐБТ-центру "Наш світ" Андрій Кравчук.

За даними центру, найбільше число випадків сталося у Києві, їх було 11, у Дніпропетровську - 5, Одесі - 4 та в Житомирі 3. Крім того, по 2 злочини було зафіксовано в Запоріжжі, Івано-Франківську, Харкові та Чернівцях і по 1 злочину в Чернігівській, Полтавській областях та у Луганську.

За словами адвоката Олександра Ружицького, нормативна база, яка існує, не відповідає тим потребам, які сьогодні виникають.

"На сьогоднішній день, законодавство України не включає норми, які б захищали таку соціальну групу як сексуальні меншини від актів насильства і актів ненависті.  Це призводить до того, що всі злочини, скоєні проти цієї соціальної групи, не розслідуються з такою ж ефективністю і такою ж сильною експертизою, як це має бути на сьогоднішній день, як це відбувається в Європі ", - розповів він.

Пан Ружицкий підкреслив, що стосовно таких справ застосовується загальна форма "хуліганство". Крім того, активісти відзначають, що правоохоронні органи як і раніше продовжують ігнорувати гомофобні мотиви при розслідуванні скоєних злочинів, навіть у тих випадках, коли це очевидно.

Експерт Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Анастасія Мартиновська додала: "Правоохоронці не те, що не вміють розслідувати такі злочини, вони навіть не хочуть. .Держава просто закриває очі на такі проблеми.

Також пані Мартиновська розповіла, що велика кількість злочинів на ґрунті ненависті до ЛҐБТ-спільноти фінансуються певними організаціями: "Щоб припинити такі злочини, необхідно знайти тих людей, які є  "ідейними натхненниками ", і тих, хто фінансує такі злочини".

"Якщо українська влада нічого не зробить щодо заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності - це може дуже негативно вплинути на перспективи європейської інтеграції України. У двох найголовніших документах, які підписала Україна, які зараз реалізуються - це план дій щодо скасування візового режиму і угоду про асоціацію України з ЄС, є рекомендації про те, що Україні необхідно заборонити дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації ", - підсумував експерт ЛҐБТ-центру.

Але, незважаючи на ігнорування з боку влади, експерти відзначають, що українське суспільство в цілому за останній рік демонструє помітне зниження гомофобних настроїв і посилення нейтрального або позитивного ставлення до ЛҐБТ-спільноти, що обумовлено в першу чергу, необхідністю відповідати сучасним європейським стандартам у цій сфері.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти