345

Стало відоме журі «Сонячний зайчик» та повний список фільмів конкурсу


15 жовтня у кінотеатрі "Київ" відбулась остання передфестивальна прес-конференція ювілейного 45-го КМКФ "Молодість". Організатори оголосили міжнародний конкурс, позаконкурсні програми, міжнародне та паралельне журі, а також спеціальні події фестивалі.

Стало відоме журі «Сонячний зайчик» та повний список фільмів конкурсу

«Сонячний зайчик» — друга в світі після премії «Тедді» (Teddy Award на Берлінському кінофестивалі) програма ЛГБТ-фільмів на основних міжнародних кінофестивалях. 2007-го року ЛГБТ премію «Queer Lion» було започатковано також на Венеціанській Мострі, а з 2010 року приз «Queer Palm» вручають і в Каннах.

Програмі «Сонячний зайчик» вже більше десятка років — вона була заснована у 2001-му. У період з 2001 по 2005 роки фестиваль проходив у вигляді паралельного конкурса. Міжнародне жюрі серед фільмів «Молодості» обирало той, який був найбільш актуальним чи важливим для ЛГБТ-спільноти, і нагороджувало символічним подарунком – іграшковим зайцем із дзеркалом на животі.

Організатори називають «Сонячного зайчика» головним вітчизняним культурним ЛГБТ-заходом, відомим далеко за межами України.

«За роки свого існування «Сонячний зайчик» став важливою комунікативною платформою для ЛГБТ спільноти України, — зазначено на сайті «Молодості». — Це подія, створена спільнотою для спільноти. А масштаб та світове визнання кінофестивалю «Молодість» створює привід для широкої суспільної дискусії щодо тем та питань, які підіймаються в рамках програми».

Журі цьогорічного конкурс виглядає наступним чином: 

Карлос Мота, художник з Колумбії

Багатожанровий митець, що живе в Нью-Йорку. Його роботи були представлені у галереях багатьох країн. У 2014 році переміг у конкурсі Future Generation Art Prize ПінчукАртЦентру, а цьогоріч презентує свій новий проект в кінці жовтня.

Ірена Карпа, письменниця, співачка з України

Випускниця Київського національного лінгвістичного університету. З 1999 є лідеркою та авторкою пісень груту "Фактично самі" (нині "Qarpa"). Її перша книжка з'явилась 2000 року, після чого вона написала близко десяти інших. У 2014 Ірена дала інтерв'ю ЛГБТ-порталу України та заявила: 

"Збочення - це бути геєм, але жити з людиною протилежної статі, силувати себе до «правильної сім'ї».

Іван Мадео, продюсер, сценарист зі Швейцарії

Після вивчення психології та кінокритики і здобуття досвіду рекламного бізнесу почав кар'єру режисера та продюсера. З 2008 року очолює дві кінокомпанії Contrast Film в Берліні та Цюриху. З 2012 є членом Швейцарської спілки кінопродюсерів. У 2014 році Іван Мадео відкривав програму «Сонячний зайчик», будучи продюсером фільму "КОЛО" (Der Kreis / The Circle) швейцарcького режисера Штефана Гаупта - це історія кохання першої гей-пари у Швейцарії, яка офіційно узаконила свої стосунки. Цим почуттям судилося змінити історію.

Стрічка здобула Приз глядацьких симпатій у програмі "Панорама" та Приз Teddy як найкращий документальний фільм на 64-му Берлінському МКФ. Вона також змагатиметься за право потрапити в оскарівську номінацію "Найращий фільм іноземною мовою". У 2001 році фільм Штефана Гаупта "Утопія Блюз" здобув на "Молодості" Ґран-прі. 

Повний перелік фільмів цьогорічого конкурсу: 

  1. Бізарр (Франція, США, 2015)
  2. Літо Сангайле, Аланте Кавайте (Литва, Франція, Нідерланди, 2014)
  3. Клятвена незаймана, Лаура Біспрі (Італія, Швейцарія, Німеччина, Албанія, Косово, 2015)
  4. Мандарин, Шон Бейкер (США, 2015)
  5. Історія ногошо життя, Джим Чучу (Кенія, ПАР, 2014)
  6. У відтінках сірого, Клаудіо Марконе (Чилі, 2015)
  7. Бараш, Міхаль Вінік (Ізраїль, 2015)
  8. Кінець чудово світу, Дайґо Мацуї (Японія, 2015)
  9. Метелик, Марко Берґер (Аргентина, 2015)
  10. Здалеку, Лоренцо Віґас (Венесуела, Мексика, 2015)

Читайте про першу п'ятірку фільмів детальніше в матеріалі ЛГБТ-порталу: "Стали відомі перші фільми програми "Сонячний зайчик"

Варто зауважити, що Андрій Халпахчі заявив: "Цьогріч кінотеатер "Жовтень" не є майданчиком фестивалю "Молодість".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти