15 жовтня у кінотеатрі "Київ" відбулась остання передфестивальна прес-конференція ювілейного 45-го КМКФ "Молодість". Організатори оголосили міжнародний конкурс, позаконкурсні програми, міжнародне та паралельне журі, а також спеціальні події фестивалі.

«Сонячний зайчик» — друга в світі після премії «Тедді» (Teddy Award на Берлінському кінофестивалі) програма ЛГБТ-фільмів на основних міжнародних кінофестивалях. 2007-го року ЛГБТ премію «Queer Lion» було започатковано також на Венеціанській Мострі, а з 2010 року приз «Queer Palm» вручають і в Каннах.
Програмі «Сонячний зайчик» вже більше десятка років — вона була заснована у 2001-му. У період з 2001 по 2005 роки фестиваль проходив у вигляді паралельного конкурса. Міжнародне жюрі серед фільмів «Молодості» обирало той, який був найбільш актуальним чи важливим для ЛГБТ-спільноти, і нагороджувало символічним подарунком – іграшковим зайцем із дзеркалом на животі.
Організатори називають «Сонячного зайчика» головним вітчизняним культурним ЛГБТ-заходом, відомим далеко за межами України.
«За роки свого існування «Сонячний зайчик» став важливою комунікативною платформою для ЛГБТ спільноти України, — зазначено на сайті «Молодості». — Це подія, створена спільнотою для спільноти. А масштаб та світове визнання кінофестивалю «Молодість» створює привід для широкої суспільної дискусії щодо тем та питань, які підіймаються в рамках програми».
Журі цьогорічного конкурс виглядає наступним чином:
Карлос Мота, художник з Колумбії
Багатожанровий митець, що живе в Нью-Йорку. Його роботи були представлені у галереях багатьох країн. У 2014 році переміг у конкурсі Future Generation Art Prize ПінчукАртЦентру, а цьогоріч презентує свій новий проект в кінці жовтня.
Ірена Карпа, письменниця, співачка з України
Випускниця Київського національного лінгвістичного університету. З 1999 є лідеркою та авторкою пісень груту "Фактично самі" (нині "Qarpa"). Її перша книжка з'явилась 2000 року, після чого вона написала близко десяти інших. У 2014 Ірена дала інтерв'ю ЛГБТ-порталу України та заявила:
"Збочення - це бути геєм, але жити з людиною протилежної статі, силувати себе до «правильної сім'ї».
Іван Мадео, продюсер, сценарист зі Швейцарії
Після вивчення психології та кінокритики і здобуття досвіду рекламного бізнесу почав кар'єру режисера та продюсера. З 2008 року очолює дві кінокомпанії Contrast Film в Берліні та Цюриху. З 2012 є членом Швейцарської спілки кінопродюсерів. У 2014 році Іван Мадео відкривав програму «Сонячний зайчик», будучи продюсером фільму "КОЛО" (Der Kreis / The Circle) швейцарcького режисера Штефана Гаупта - це історія кохання першої гей-пари у Швейцарії, яка офіційно узаконила свої стосунки. Цим почуттям судилося змінити історію.
Стрічка здобула Приз глядацьких симпатій у програмі "Панорама" та Приз Teddy як найкращий документальний фільм на 64-му Берлінському МКФ. Вона також змагатиметься за право потрапити в оскарівську номінацію "Найращий фільм іноземною мовою". У 2001 році фільм Штефана Гаупта "Утопія Блюз" здобув на "Молодості" Ґран-прі.
Повний перелік фільмів цьогорічого конкурсу:
- Бізарр (Франція, США, 2015)
- Літо Сангайле, Аланте Кавайте (Литва, Франція, Нідерланди, 2014)
- Клятвена незаймана, Лаура Біспрі (Італія, Швейцарія, Німеччина, Албанія, Косово, 2015)
- Мандарин, Шон Бейкер (США, 2015)
- Історія ногошо життя, Джим Чучу (Кенія, ПАР, 2014)
- У відтінках сірого, Клаудіо Марконе (Чилі, 2015)
- Бараш, Міхаль Вінік (Ізраїль, 2015)
- Кінець чудово світу, Дайґо Мацуї (Японія, 2015)
- Метелик, Марко Берґер (Аргентина, 2015)
- Здалеку, Лоренцо Віґас (Венесуела, Мексика, 2015)
Читайте про першу п'ятірку фільмів детальніше в матеріалі ЛГБТ-порталу: "Стали відомі перші фільми програми "Сонячний зайчик"
Варто зауважити, що Андрій Халпахчі заявив: "Цьогріч кінотеатер "Жовтень" не є майданчиком фестивалю "Молодість".
Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтакте, Twitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.
Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua