182

Опитування: жителі Литви не хочуть працювати з колегою-геєм


Серед жителів Євросоюзу литовці більше інших не хочуть працювати з колегою, який був би гомосексуалістом і були незадоволені, якби їх дитина встановив гомосексуальні зв'язки, свідчать результати опитування, опубліковані в середу.

Опитування: жителі Литви не хочуть працювати з колегою-геєм

Правозахисники кажуть, що формування негативних установок сприяють литовські політики, ЗМІ та Церква.
Про це повідомляє DELFI.

В опитуванні Євробарометра жителів ЄС просили оцінити за шкалою від одного до 10, як би вони відчували, якби один з їхніх колег був геєм, лесбіянкою або бісексуалом. Одиниця означає, що людина б відчував себе абсолютно незадоволеним, а 10- що абсолютно задоволеним.

Оцінку від одного до чотирьох в Литві обрали 44% опитаних - це найзначніший показник у всьому ЄС. Співробітника-гея також не бажали б багато румунів (42%), болгар (37%) і латишів (34%). Оцінку від 5 до 6 обрали на 11% респондентів в Литві, а 35% обрали відповідь в шкалі Між 7 і 10,9% Були байдужі.

За даними опитування, 79% литовців, це найбільший показник в ЄС - були б незадоволені, якби в їхньої дитини був роман з особою тієї ж статі.

За даними дослідження, найбільш терпимими в цих питаннях в ЄС опинилися шведи і голландці.

Опитування проводилося з Євробарометра 30 травня по 8 червня. У Литві Були опитані 1004 респондента, в цілому в ЄС - 27 тис. 718 чоловік.

Глава правових програм Інституту моніторингу прав людини Юрате Гузявічюте повідомила BNS, що подібні результати і у проведених в Литві інших опитувань. Згідно з цими опитуваннями, гомосексуальні люди входять в три групи осіб, з якими литовське суспільство найбільшою мірою не хотіло б жити по-сусідству і в п'ять груп, з якими б не хотіло працювати.

За словами експерта, такі ж, якщо не більш негативні установки литовці демонструють і стосовно інших груп, таких як люди з психічним недугою, мусульмани, біженці, чорношкірі. Вона зазначила, що це групи, з якими у жителів найменший прямий контакт, часто вони жодного разу в житті не зустрічали таких людей, не знайомі з ними і не спілкувалися, їх навіть не було в їх соціальному колі.

"За формування таких негативних установок і негативного погляду найбільшою мірою несуть відповідальність литовські політики і чиновники, які своїми публічними висловлювання або законотворчою діяльністю залякують суспільство, підвищують негативні стереотипи щодо конкретних груп осіб або створюють абсолютно необгрунтований негативний імідж. Також негативним установкам сприяють ЗМІ ( ...) Велика роль у формуванні негативного ставлення до гомосексуалістів лягає і на Церкву ", -. сказала Й. Гузявічюте.

Вона стверджує, що кращий спосіб боротися з такими негативними установками - просвітництво, запрошення до діалогу, прямий контакт.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти