110

Німецький Бундестаг розширив права одностатевих пар, але відмовився узаконити шлюби


Схвалений закон не надає повне право на усиновлення та вносить здебільшого редакційні правки до чинного законодавства.

Німецький Бундестаг розширив права одностатевих пар, але відмовився узаконити шлюби

Уряд Німеччини надав більші права одностатевим парам, але як і раніше відмовився визнати право геїв і лесбійок на реєстрацію шлюбу. Про це повідомляє GSN.

Коаліційний уряд Християнського-демократичного союзу канцлера Ангели Меркель і Соціал-Демократичної партії схвалило в Бундестазі в другому і третьому читаннях законопроект про розширення прав партнерів, який обговорювався протягом року.

Закон надає одностатевим парам рівні права в більш ніж 20 чинних законах, однак, більшість змін пов'язані з редакторськими правками, спрямованими на викорінення дискримінації в законодавчих актах. При цьому одностатеві пари не отримали повноцінні права на усиновлення дітей.

У ході 30-хвилинних дебатів за новим законопроектом члени Бундестагу сфокусували свою увагу на обговоренні питання шлюбного рівноправ'я. Депутат від соціал-демократів Сюзанн Рутріх висловила надію на те, що парламентарії стануть учасниками подібних дебатів ще лише двічі: під час першого читання та прийняття закону про шлюбному рівноправність.

У свою чергу член Бундестагу від християнських демократів Сабіне Суттерлін-Ваак помітила, що Конституція Німеччини закріплює особливий захист шлюбу, у зв'язку з чим простої зміни закону буде недостатньо, щоб узаконити шлюби, для цього буде потрібно по 66% голосів в обох палатах парламенту.

Перед дебатами коаліція відкинула пропозиції з боку Лівої партії та Партії Зелених, які закликали Бундестаг вимагати від уряду відкрити доступ до шлюбу для одностатевих пар.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти