313

В Індії Верховний Суд захистив права трансґендерного юнака


Суддя Сідхарт Мрідул під час засідання підкреслив фундаментальні права трансґендерних людей на самовизначення і захист власної гідності.

В Індії Верховний Суд захистив права трансґендерного юнака

 Верховний суд Делі (Індія) захистив права трансґендерного юнака. "Всі люди мають фундаментальне право на визнання їх ґендерної ідентичності", - говориться в рішенні Верховного суду Делі, який захистив права Шиви, 19-річного трансґендерного юнака, котрий пережив серйозний конфлікт зі своїми батьками.

За словами Шиви, коли він приїхав до рідних на сімейне свято, вони замкнули його в будинку, відібравши його паспорт і карту резидента США, після чого агресивно вмовляли кинути навчання в Штатах і вступити до університету в Агрі. Коли він зміг утекти, батьки подали на нього в розшук.

Рішення суду було оголошено незабаром після примирення Шиви з рідними, які повернули йому документи, повідомляє "Проект правової допомоги трансґендерним людям" з посиланням на Hrw.Org.

Суддя Сідхарт Мрідул під час засідання підкреслив фундаментальні права трансґендерних людей на самовизначення і захист власної гідності. Його позиція відображає недавні зміни в законодавстві Індії, спрямовані на захист прав транс-людей.

У квітня 2014 року Верховний суд Індії постановив, що "трансґендерних людей слід вважати людьми третьої статі", а їх фундаментальні права, у тому числі - права на освіту та працевлаштування, слід захищати.

В даний час в нижній палаті парламенту країни на розгляді перебуває Законопроект про "Права трансґендерів". Якщо він буде прийнятий, Індія стане в один ряд з найбільш прогресивними країнами в питаннях юридичного визнання ґендерної ідентичності.

Однак необхідно відзначити, що нове рішення суду, яке стверджує, що "ґендерна ідентичність і сексуальна орієнтація є фундаментально захищеними правами на самовизначення, захист власної гідності і свободи", суперечить іншому рішенню Верховного суду.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти