229

В Києві проходить перша в Україні Міжнародна конференція «Трансгендерність у соціальному та медичному контексті»


З 22 по 24 жовтня спеціалісти та активісти з усього світу говорять про права трансґендерів

В Києві проходить перша в Україні Міжнародна конференція «Трансгендерність у соціальному та медичному контексті»

В день відкриття конференції Олена Шевченко, голова ГО “Інсайт” сказала про те, що ніколи до цього моменту таких заходів не відбувалося. На конференції зібралися представники різних організацій, в кожного з гостей своя думка, яку вони можуть висловити. “Наша конференція має стати майданчиком, на якому можуть поспілкуватися всі ті, кого цікавить тема трансґендерності”, - говорить Олена Шевченко.

На відкритті конференції гості зазначали, що останнім часом світ стає все більш нетолерантним, і що потрібно боротися за рівні права для кожного і для кожної. “Ненависть не має конкретного адресата, вона торкається всіх. Мені здається, що Україіні потрібно рухатися вперед, саме за цим ми сьогодні тут. Ми маємо говорити про всі аспекти прав трансґендерів”, - вважає Петра де Суттер, депутатка Парламентської асамблеї Ради Європи

Кожен з доповідачів відзначив під час відкриття, що абсолютно кожна людина має право на рівні права, в абсолютно усіх сферах - соціальній, правовій, медицинській. Обговорення теми трансґендерів останнім часом стає все голоснішим, і конференція, яка відбувається зараз в Києві, є тільки початком. Зокрема, українське законодавство є дуже сирим в тому, що торкається прав ЛГБТ, а особливо трансґендерів. Відкритим залишається питання з громадянськими правами ЛҐБТ, і такі заходи мають привертати увагу до надважливих питань.

Ульріке Луначек, депутатка Європарламенту, в своєму відеозверненні до гостей конференції зазначила, що ми всі зараз знаходимося в історичному моменті, коли все більше і більше країн передивляються своє відношення до прав ґендеру: “Європарламент працює над тим, щоб питання ґендерної ідентичності не заважали людям бути щасливими. Нові закони мають поліпшувати життя трансґенедрів по всьому світі. Попереду ще багато роботи, та ми на вірному шляху”.

Однією з основних тем на конференції є питання медицинського аспекту в житті трансґендерних людей: “Настільки “медиконізованої” процедури зміни статі вже давно немає ніде в світі, окрім Казахстану. Політики не розуміють, що зміна статі не руйнує країну. Аргентина, Мальта, Ірландія чудово себе почувають. Сподіваюсь, що вже наступного разу ми будемо говорити з вами про те, що люди можуть змінювати документи, не переживаючи принизливих процедур та операцій”, - розповіла в перший день конференції Ганна Кірей, представниця Open Society Foundations.  

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти