889

Андрій Халпахчі: ЛҐБТ-програма "Сонячний зайчик" є важливою і ми не відмовимося від неї


Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" цьогоріч продемонструє конкурсну програму "Сонячний зайчик" не зважаючи на події минулого року, заявив Андрій Халпахчі

Андрій Халпахчі: ЛҐБТ-програма "Сонячний зайчик" є важливою і ми не відмовимося від неї

Відкритті програми "Сонячний зайчик" у кінотеатрі "Київ" пройшло спокійно та без провокацій. Програму відкрив Андрій Халпахчі. Він наголосив, що програма є актуальною і важливою складовою кінофестивалю "Молодість" і її потрібно підтримати в ці непрості часи.

"Програма була організована в кінці ХІХ століття, як дитятко "Teddy Bears". Тоді ми вважали, що ми такі сміливі і готові створити таку програму в новій, незалежній Україні. Я згадую історію минулих років, коли одна журналістка запитала тодішнього Президента України - Віктора Ющенка і Президента "Молодості" як він, як Президент України, може дозволити показ ЛГБТ-кіно на міжнародному фестивалі. Він відповів на це риторичним питанням: А ви нвважаєте, що геї і лесбійки не є громадянами України?", - розповів Андрій Халпахчі перед показом фільму.

Він нагадав усім про заборону пропаганди в РФ та назвав це мракобісям: "Як ви пам'ятаєте російське мракобіся, коли в РФ заборони "пропаганду гомосексуалізму". Наша ВРУ почала дискутувати чи можливо у нас прийняти такий закон і тоді ми вирішили, що така програма є важливою та актуальною. Якщо ви побачите цьогорічну програму, ви переконаєтесь, що вона демонструє фільми, які здобули багато міжнародних відзнак. Це кіно, яке говорить про важливу тему толерантності та різноманіття. Мені здається, що сьогодні більше людей буде приходити на цю програму", - закінчив вступну промову Андрій Халпачі.

Нагадаємо, раніше стало відоме журю програми "Сонячний зайчик".

 

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти