287

На Євробаченні створять фан-зону для ЛҐБТ


Віце-голова шведської Федерації із захисту прав ЛҐБТ закликав Стокгольм організувати окрему і безпечну фан-зону для ЛҐБТ-спільноти на конкурсі "Євробачення"

На Євробаченні створять фан-зону для ЛҐБТ

Всесвітньо відомий пісенний конкурс пройде в Стокгольмі в середині травня наступного року. Востаннє шведська столиця приймала захід в 2000 році. З тих пір багато чого змінилося як усередині конкурсу, так і в самій Європі.

Щорічна подія виросла в масштабах і популярності, особливо серед представників ЛҐБТ. У Європі також було зроблено багато для захисту прав ЛҐБТ-людей. Але не всі результати були позитивними. За даними шведської федерації з захисту прав ЛҐБТ-громадян, багато з них перебралися до Швеції, рятуючись від дискримінації, насильства й несправедливості, яких зазнавали на батьківщині.

За словами федерації, в таких країнах як Сербія, Литва та Угорщина дуже небезпечно відкрито заявляти про свою орієнтацію, в Росії діє закон, який забороняє "пропаганду гомосексуалізму". Під час проведення конкурсу Стокгольм буде заповнений людьми з усіх країн Європи, і керівництво федерації побоюється актів насильства і дискримінації по відношенню до ЛҐБТ-представників, повідомляє The Local.

У зв'язку з цим федерація закликала владу Стокгольма забезпечити безпечне місце зустрічі для людей нетрадиційної орієнтації на час проведення конкурсу. На думку керівництва федерації, такий крок міг би змінити формат проведення Євробачення і подати приклад іншим країнам, які в майбутньому будуть проводити конкурс на своїй території.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти