870

В PinchukArtCentre відкривається ЛГБТ-виставка


«Патріоти, Громадяни, Коханці...», персональна виставка художника Карлоса Мотти, одного з володарів Головної премії Future Generation Art Prize 2014

В PinchukArtCentre відкривається ЛГБТ-виставка

PinchukArtCentre представляє персональну виставку художника Карлоса Мотти - одного з володарів Головної премії Future Generation Art Prize 2014 - «Патріоти. Громадяни. Коханці...». Ця нова робота створена за рахунок гранту від Future Generation Art Prize і вперше демонструватиметься на однойменній виставці колумбійського художника разом з його відомою мультимедійної інсталяцією «Ми, хто відчуває інакше» (2012).

Роботи Карлоса Мотти відомі завдяки його захопленості історіями квір-культури та активізму. В його творчості політика рівності статей і гендерна політика дають можливість сформулювати певні позиції проти соціальної та політичної несправедливості. У проектах Мотти, що цікавиться квір-автономією та самопредставленням, обговорюються питання соціальної асиміляції (або її відсутності) квір-проблем по відношенню до традиційного суспільства шляхом створення контексту для об'єктивного сприйняття багатьох окремих осіб і груп, які борються проти іманентно дискримінаційних традицій та інститутів.

Робота «Патріоти. Громадяни. Коханці...» (2015) складається з десяти актуальних інтерв'ю з представниками українського ЛГБТІ-руху та квір-активістами, які обговорюють загрозливе та вкрай важке становище лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексів в Україні у часи військового конфлікту.

Стикаючись із незліченними проблемами, представники українського ЛГБТІ-руху є найбільш уразливими мішенями гомофобної риторики і їхні проблеми залишаються в значній мірі недостатньо врахованими в контексті, в якому сексуальні та гендерні проблеми ставляться на другий план у світлі серйозної економічної та політичної кризи в Україні. Соціальна невидимість, фізичне, психологічне та політичне насильство і глибоко патріархальна культура окреслюють контекст для складної роботи ЛГБТІ-активістів, які засуджують дискримінацію і вимагають трансформації системи.

З метою надання історичного та широкого глобального контексту квір-дискурсів та культури українській громадськості, на виставці також буде представлена ​​інсталяція Мотти «Ми, хто відчуває інакше» (2012), яка включає в себе докладні посилання на судження американських, колумбійських, норвезьких та південнокорейських представників ЛГБТІ-руху і квір-вчених, активістів, художників, юристів, лікарів та інших осіб про розвиток міжнародної гендерної політики за останні сорок років. Частково архів, частково документальний фільм і маніфест, цей проект є важливим відображенням деяких з найбільш спірних тем нашого часу.

У 2016 році роботи Карлоса Мотти (народився в 1978 р. у Боготі, Колумбія) будуть представлені на персональних виставках в МАЛЬБІ - Музеї латиноамериканського мистецтва в Буенос-Айресі (Аргентина), Художньому музеї Переса (PAMM) в Маямі (США), Художній галереї «Mercer Union» в Торонто (Канада), Центрі мистецтв Хордаленда в Бергені (Норвегія), Галереї «PPOW» в Нью-Йорку (США) та Галереї «Instituto de Visión» в Боготі (Колумбія).

Куратор проекту Бйорн Гельдхоф, заступник арт-директора PinchukArtCentre.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти