426

В Ізраїлі можуть узаконити ґей-шлюби


Ізраїльська неурядова організація "Агуда" звернулася до Верховного Суду Ізраїля з вимогою узаконити укладення одностатевих шлюбів на території Ізраїлю

В Ізраїлі можуть узаконити ґей-шлюби

Як пише Jerusalem Post, у своїй петиції ЛҐБТ-активісти з "Агуди" підкреслюють, що "дискримінація щодо ґей-спільноти в області інституту шлюбу є неконституційною" і, якщо рабинський суд не визнає одностатеві шлюби, вони повинні визнаватися цивільним правом. З цією метою вони, власне, і звернулися до Верховного Суду.

"Реальність, в якій ми живемо, абсурдна. З одного боку, рабинські суди не визнають одностатеві шлюби, а з іншого, їх неможливо позбавити такої юрисдикції", - розповідає директор НВО Одед Фрід.

Якщо звернення "Агуди" буде відхилено Верховним Судом, активісти попереджають, що будуть боротися за скасування Статті 1 рабинських судів, згідно з якою всі питання укладення та розірвання шлюбу регламентуються виключно релігійними судами.

Варто відзначити, що, незважаючи на незаконність одностатевих шлюбів на території Ізраїлю, якщо такі шлюби укладаються за кордоном, - в тих країнах, де це дозволено законодавством, - то держава може визнати їхню законність.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти