327

В Чилі вперше офіційно визнали одностатевий союз


Вперше в країні зареєстровано громадянський союз між одностатевими партнерами

В Чилі вперше офіційно визнали одностатевий союз

Після 12 років дебатів, президент Чилі Мішель Бачелет підписала Угоду про Цивільний союз в якості закону ще в квітні. Законопроект надає право співжиття як гомосексуальним, так  і гетеросексуальним парам. Новий законопроект дозволить парам успадковувати майно один одного, знати про стан здоров'я свого партнера, отримувати пенсійні пільги та інше.

У липні ґей-пари подали заяви до РАГСів по всій країні, щоб зареєструвати перші одностатеві цивільні союзи, так як вони були затверджені в країні на початку цього року. У той час як ЛҐБТ-спільнота в Чилі досі виборює право одружуватися, багато хто бачить у цьому перший крок до отримання повних рівних прав з одностатевими парами в країні.

Влада Чилі підтримує заборону на одностатеві шлюби і усиновлення, і активісти вимагають повної рівноправності в католицькій країні, де більшість населення налаштована негативно по відношенню до ЛҐБТ: "Узаконення громадянського союзу не закінчує нашу боротьбу. Ми вимагаємо одностатевих шлюбів",  - сказав Роландо Хіменес, президент Ґей-звільнення та Руху інтеграції. 

Виступаючи на церемонії підписання законопроекту в квітні, президент Бачелет заявила, що країна повинна побачити "Закон про громадянський союз, як виправдання у боротьбі за права сексуальних меншин".

Тільки невелика група латиноамериканських країн, у тому числі Бразилія, Аргентина та Уругвай, на сьогоднішній день дозволяють одностатеві шлюби.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти