288

"Хрест на безвізовому режимі": як правозахисники відреагували на парламентське голосування


Ця норма є вимогою Єврокомісії необхідною для прийняття безвізового режиму з ЄС

"Хрест на безвізовому режимі": як правозахисники відреагували на парламентське голосування

Сьогодні народні депутати відмовились заборонити дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації у новому "Трудовому кодексі", не дивлячись на те, що ця норма є вимогою Єврокомісії необхідною для прийняття безвізового режиму з ЄС.

Відмова від прийняття ключового рішення для отримання безвізового режиму була вкрай негативно оцінена суспільством та багатьма експертами різних сфер. 

Зокрема, засудили рішення нардепів представники правозахисних організацій. Так, ВБО "Точка опори" заявила, що глибоко стурбована таким рішенням та "висловлює свою рішучу незгоду у зв’язку із нехтуванням Народними депутатами України європейськими цінностями та стандартами. Відповідні листи вже направлені Народним депутатам України, Комітет з питань прав людини, Комітет з питань європейської інтеграції".

Представниця організації "Інсайт" Олена Шевченко вважає, що даним рішенням Україна наслідує приклад Російсьої Федерації. 

"Депутати настільки бояться ЛГБТ-людей, що з радістю успадковують досвід Росії. "Великий брат" сказав треба дискримінувати - Україна підтримала оплесками. Не забудьте, що після цього, зазвичай, приходять цензура і диктатура. Привіт духовним скрєпам, прощайте права людини і безвізовий режим", - написала вона в соціальній мережі Facebook

Координатор Freedom House Україна Зорян Кісь впевнений, що це питання не буде внесене і під час другого читання. 

"Верховна рада провалила внесення сексуальної орієнтації до антидискримінаційної статті нового "Трудового кодексу", який сьогодні прийняли в першому читанні. "Можливість врахування при підготовці до другого читання" -  така пропозиція набрала лише 117 голосів. Це означає, що в другому читанні вона до кодексу не увійде, бо навряд чи за місяць знайдеться ще 109 голосів", - написав він. 

Директор "Точки Опори" Богдан Глоба іронічно запитує, чи приймають Україну ще у Митний Союз. 

"Парламент в прямому ефірі провалив правку щодо заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації. Депутати захистили "традиційні сімейні цінності" в обмін на безвізовий режим з ЄС. Як там кажуть "всем спасибо, все свободны."Там ще приймають в митний союз? Бо нам туди".

Представниця "Коаліції з протидії дискримінації" Ірина Федорович пише у Facebook, що нічого іншого від цього парламенту не можна було очікувати. 

"Чого вони бояться?! Втім, нічого іншого від них і не очікувалося і це ще раз показує, що будь-який законопроект, який містить "чотири страшні букви СОГІ" через цей парламент не пройде". 

Єлизавета Кузьменко, представниця "Точки Опори", висловила жаль, що деякі проєвропейсько налаштовані депутати взагалі не були присутні під час засідання. 

"Наш парламент не проголосував норми "Трудового кодексу" щодо заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації. В цілому очікувано, але Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Мустафа Наєм, Григорій Немиря, вас навіть не було в сесійній залі", - пише вона. 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти