264

У Колумбії одностатевим парам дозволили усиновлення дітей


Конституційний суд Колумбії дозволив одностатевим парам всиновлювати дітей

У Колумбії одностатевим парам дозволили усиновлення дітей

Обговорення відповідної резолюції, які в країні вже називають історичною, тривало в суді кілька годин. На підтримку документа виступили шість членів суду, двоє проголосували проти. Про це повідомляє BBC.

"Сексуальна орієнтація або стать людини не можуть свідчити про відсутність моральної, фізичної або психологічної придатності всиновлювати дітей", - заявила голова Конституційного суду Марія Вікторія Калле Корреа.

На думку голови суду, виключення гей-пар зі списку можливих батьків обмежує право дітей на проживання в сім'ї.

Як повідомили в колумбійському Інституті сімейного благополуччя, це рішення не змінить самого процесу усиновлення, оскільки інститут, незалежно від статі заявників, продовжуює свою стандартну практику, за якої придатність людей до усиновлення визначається за допомогою семінарів, зустрічей та відвідувань майбутніх батьків.

До 1981 року гомосексуальність в Колумбії вважалась кримінальним злочином. З 2007 року рішеня Конституційного суду говорить, що одностатеві пари повинні мати тіж права, що мають гетеросексуальні пари - стає доступним парнерство.

У 2013 році Конгрес відхилив пропозицію повністю легалізувати одностатеві шлюби, а рік потому гей-парам дозволили усиновляти дітей, але за умови, що один з членів пари є біологічним батьком дитини. Нове рішення суду знімає це обмеження.

ЛГБТ-активісти вітали рішення суду, однак противники резолюції пообіцяли подати апеляцію.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти