497

Правозахисники оприлюднили імена головних дискримінаторів країни


16 листопада в Міжнародний день толерантності, Коаліція з протидії дискримінації в Україні оприлюднила імена осіб та організацій, які злісно порушували принципи рівності та недискримінації

Правозахисники оприлюднили імена головних дискримінаторів країни

"Переможці" визначали у трьох номінація "Язик мій - ворог мій" (за найбільш дискримінаційне висловлювання); "Реальне Г" (за найбільш дискримінаційний вчинок); "Дискримінація в законі" (за найбільш небезпечну та дискримінаційну законодавчу ініціативу); Крім того, у 2015 році була запроваджена спеціальна відзнака "Вибір молоді" - переможець визначений з допомогою онлайн-голосування.

Цьогоріч боротьба за звання головних "дискримінаторів" точилась поміж 13-ма номінантами.

В номінації "Найбільш небезпечна  законодавча ініціатива" антипремію отримує Верховна Рада України, яка позбавила права голосувати на місцевих виборах 2015 року більше мільйона вимушених переселенців з Донбасу та Криму.  

Член журі, Максим Буткевич додав, що якби голосування за внесення сексуальної орінєтації та гендерної ідентичності до Трудового кодексу:

"Те що відбувалося у ВРУ під час голосування за поправку, недаремно називають цирком. Перше голосування, яке відбулось, показала нам рівень освітності, широту поглядів на світ депутатського корпусу. Звісно якщо б, я обирав номінанта зараз, то "голосування" було б гідним кандидатом на "дискримінатора" року.

Антипермію "Реальне Г" отримав власник аквапарку в м. Ужгород, колишній мер Сергій Ратушняк. У червні 2015 року він заявив, що піклується про здоров'я мешканців міста, не пускаючи "сифілісну і туберкульозну циганоту краю і всього світу". 

Ксенія Проконва, членькиня журі, додала:

"В номінацію, також, були включені Мерія міста Одеси -  через відмову проведення "Маршу рівності" та Одеський окружний адміністративний, рішення якого, щодо "Маршу рівності" суперечиться практиці Європейського суд 

Володимир Спільниченко, виконавчий директор НСК "Олімпійський", став антигероєм відразу двох номінацій "Язик мій - ворог мій" та "Вибір молоді".

Журі та інтернет-користувачів обурило, що після скандалу у зв'язку з побиттям темношкірих уболівальників, директор стадіону запропонував зробити окремий сектор для афроамериканців.

Координаторка кампанії "Дискримінація обмежує. Протидій!" Ірина Текучова додала, що "публічне побиття футбольними фанатами осіб іншої національності через колір шкіри під час матчу “Динамо"-"Челсі” - це ганьба для країни, яка прагне викорінити дискримінацію та побудувати толерантне суспільство. Більш того, пропозиція зробити окремі трибуни для темношкірих осіб є відкритим проявом расизму та дискредитацією усієї країни в очах світової спільноти".

"Панове Гройсман, Ратушняк і Спільниченко, ви можете завітати до нас упродовж двох днів і забрати дипломи та "подарунки", засвідчивши свою особу - показавши паспорт", - зазначила Марина Говорухіна, директорка з комунікацій Центру інформації про права людини.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти