334

Судний день: Ірландія забороняє дискримінацію ЛГБ-вчителів в католицьких школах


Раніше католицькі школи мали право не наймати ЛГБ-людей на роботу

Судний день: Ірландія забороняє дискримінацію ЛГБ-вчителів в католицьких школах

Католицька церква  керує більшістю шкіл в країні та раніше мала звільнення від Директиви ЄС про рівність, приянятої в 2000 році. Церква мала право дискримінувати ЛГБ-людей та не працевлаштовувати їх у школи. Про це пише Towleroad.

Законопроект про рівність, вже пройшов через верхню палату ірландського уряду, тепер його повинен підписати президент країни.

Сандра Ірвін-Гаурав, директор освітньої програми "Мережі рівноправності геїв і лесбіянок" (Glen), заявила:

"Ми раді, що цей законопроект пройшов всі етапи палати сьогодні ввечері. Цей законопроект є ключовою частиною законодавчої карті, що дозволить ЛГБТ бути самим собою, укладати шлюби і мати сім'ю без загрози для їх роботи, якщо вони працюють у релігійних установах".

У травні на референдумі в Ірландії 62% виборців підтримали пропозицію про те, що "шлюб може бути укладений, відповідно до закону, двома особами незалежно від їх статі".

Референдум став переломним моментом в історії католицької Ірландії, яка вважається прихильником консервативних цінностей. До того ж, Ірландія офіційно стала першою країною, де гей-шлюби легалізовані шляхом загального голосування.

Варто зазначити, що гомосексуальність в Ірландії були легалізовані у 1993 році і одностатеві пари могли вступати у цивільні шлюби, але прихильники референдуму вважали, що такі союзи не мають повного спектру прав і засобів захисту, що надаються для подружніх пар. Ватикан розкритикував результати референдуму, назвавши їх "поразкою для людства".

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти