1196

Максим Еріставі «Я гей, і моя країна мене зневажає»


Незалежний журналіст, який здійснив камінг-аут, розповів англомовній аудиторії про життя геїв в Україні. Історія привернула увагу українців

Максим Еріставі «Я гей, і моя країна мене зневажає»

Кілька днів тому на сайті POLITICO Europe вийшов текст українського журналіста та співзасновника Hromadske International Максима Еріставі, в якому він розповідає англомовній аудиторії про життя геїв в Україні.

Нижче - повний переклад.

"Характер української кризи не тільки військовий, економічний, він ще соціальний і культурний. Мені завжди доводиться обирати між чесністю перед собою та чесністю перед Батьківщиною. Але все одно сподіваюся побачити проблиск світла. Іноді це вдається.

Наприклад, це було під час новаторської для України квір-виставки, яка відкрилася в жовтні в Києві (виставка Карлоса Моти в ПінчукАртЦентр, яка триватиме до 16 січня 2016 року).

Вперше інсталяцію на ЛГБТ-тему показують в одному з найпопулярніших українських центрів сучасного мистецтва. Тисячі відвідувачів, посилена охорона. Виставка американського художника Карлоса Мотта розповідає історії одинадцяти відомих квір-українців, у тому числі і мою. Двоє з нас вирішили не показувати своє обличчя. Зізнавшись у своїй орієнтації в європейській країні з 45-мільйонним населенням, можна не тільки зіпсувати своє життя. Його можна втратити".

Відео з виставки доступне у YouTube. 

Нагадаємо, раніше Максим Еріставі в інтерв'ю Національному ЛГБТ-порталу України, заявив: 

Цивільні права ніколи не давалися зверху. ЛГБТ-спільноти в Україні як мінімум мільйон чоловік. Якщо вони стануть видимими на нижчому рівні, їм ніхто не скаже, що вони відсутні і їх проблем не існує.

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти