727

4 грудня – день пам’яті Джин Манфорд, першої матері, яка публічно підтримала дітей-геїв


Сьогодні день народження великої жінки – Джин Манфорд

4 грудня – день пам’яті Джин Манфорд, першої матері, яка публічно підтримала дітей-геїв

4 грудня – день пам’яті Джин Манфорд, першої матері, яка публічно підтримала дітей-геїв

Сьогодні день народження великої жінки – Джин Манфорд (Jeanne Manford). Вона заснувала першу в світі організацію для батьків дітей-геїв – PFLAG (Parents, Families of Lesbians and Gays). Це сталось у 1972 році після того, як її сина побили на демонстрації за права ЛГБТ. П'ятдесятидворічна Джин, що тоді працювала шкільною вчителькою, написала листа до «Нью-Йорк Пост» і відкрито звинуватила поліцію у неспроможності захистити учасників демонстрації від насильства. Цей лист викликав великий резонанс. Пізніше жінка зізналась, що була чи не першою в історії матір’ю, яка відкрито визнала: так, мій син – гей.

Два місяці потому вона взяла участь у гей-прайді разом із своїм сином Морті, де несла плакат «Батьки геїв, об’єднуймось для підтримки наших дітей». Реакція була приголомшлива: до Джин підходили молоді люди, обіймали, цілували її, просили поговорити з їхніми батьками, що не хотіли приймати їх такими, якими вони є.

Це був незвичайний досвід, що надихнув Джин та її чоловіка Джулса на заснування організації для батьків геїв та лесбіянок. Вона мала б, за їхніми словами, стати «містком, що об'єднує спільноту гомосексуалів із гетеросексуалами». На той час гомосексуальність ще вважалась психічним захворюванням і не існувало фактично жодної спілки, яка б була дружньою до ЛГБТ. У 1973 році Манфорди провели першу зустріч своєї групи у церкві MetropolitanCommunityChurch на Манхеттені. На неї прийшло двадцятеро людей. Завдяки Джин, її прикладу та підтримці, подібні групи почали з’являтись по всій країні. До 1982 року з них утворилась національна організація PFLAG – зараз вона нараховує більш як 200 000 членів та має 400 відділень по всіх США. Врешті, групи PFLAG почали з’являтись і в інших країнах, від Австралії до В’єтнаму. Велика жінка померла у 2013-му у віці 93 роки і була посмертно нагороджена медаллю CitizensMedal від Президента Обами. Виконавчий директор PFLAG Джоді Хакабі вважає, що Джин Манфорд показала, наскільки багато може зробити одна-єдина людина, у якої є жага змінити суспільство. Єзуїтський священник Джеймс Мартін, віддаючи дань пам’яті про Джин, висловився:

«Немає значення, як ми ставимось до гей-шлюбів, неважливо, якої віри та політичних уподобань ми притримуємось – я маю надію, всі ми помолимось за місіс Манфорд, оскільки вона показала нам, що таке справжня любов».

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти