594

У Чехії ви можете бути батьком-геєм, якщо ви не чех


Суд визнав усиновлення гей-парою в США і надав права на дитину

У Чехії ви можете бути батьком-геєм, якщо ви не чех

Двоє чоловіків усиновили двох немовлят в Каліфорнії, США. Зараз дітям вже по десять років. Подружня пара проживає в Каліфорнії і виховує дітей там же. Щороку діти приїжджали на канікули до бабусі в Чехію. Виходило, що один з батьків, в той період, коли діти перебували не в США, не мав жодних прав на дитину.

5 листопада 2015, районний суд в Чехії виніс рішення про визнання факту усиновлення і відповідно батьківських прав. Таке рішення стало можливим на основі змін, внесених до законодавства Чехії у сфері міжнародного права

Закон, що дозволяє в Чехії цивільні партнерства (чех. Registrované partnerství) між людьми однієї статі, набув чинності 1 липня 2006 року. Згідно з цим законом, одностатевим парам, наприклад, надані право спадкування майна, відвідування в лікарні, виплати аліментів. Однак партнерства не дозволяють усиновлення дітей і виплат пенсії за вдівство.

У березні 2015 року в Конституційний суд Чехії надійшла пропозиція про скасування заборони зареєстрованим партнерам на усиновлення дітей.

Згідно з опитуваннями, 56% населення підтримують усиновлення одностатевими парами рідних дітей партнерів, а 47% підтримують усиновлення одностатевими парами чужих дітей.

Рішення суду - не вирішує проблему в цілому, але дає хороший сигнал суспільству і надію, що в наближчий час Конституційний суд Чехії надасть одностатевим парнерствам право на усиновлення.

Нагадаємо, що Сергій Лещенко, народний депутат впевнений, що в Україні будуть легалізовані одностатеві шлюби, але його думку не поділяє голова Верховної Ради Володимир Гройсман та заявляє, що в Україні одностевих шлюбів не буде.

Конституція України забороняє одностатеві шлюби і тлумачить шлюб, як союз чоловіка та жінки. Парнерства для одностатевих пар не передбачені законодавством.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти