968

Начальник Головного слідчого управління МВС вважає, що насилля через сексуальну орієнтацію, потрібно включити в перелік обтяжуючих обставини


Олексій Крюков, заявив про це, під час зустрічі, яку ініціювало ОБСЄ спільно з представництво Міжнародної організації з міграції в Україні IOM Ukraine

Начальник Головного слідчого управління МВС вважає, що насилля через сексуальну орієнтацію, потрібно включити в перелік обтяжуючих обставини

Сьогодні представники громадських організацій, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини , Генеральної прокуратури та Національної поліції на заході ОБСЄ та Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні IOM Ukraine говорили про фіксування злочинів на грунті ненависті, повідомляє на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook ВБО "Точка Опори". 

На сьогоднішній день, в ст.161 Кримінального Кодексу України "Порушення рівноправності громадян" сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність не згадані серед інших ознак. Стаття 67 Кримінального Кодексу України "Обставини, які обтяжують покарання", також, не включає цих ознак

"Так, ми схильні думати що можливе внесення цих ознак в ст.67 Кримінального кодексу, як обставин, що обтяжують покарання. Так як це було зроблено іншими країнами, безпосередньо Грузією. Ми вивчаємо зараз цей досвід", - заявив начальник Головного слідчого управління МВС України Олексій Крюков.

Крім того, за словами представників Нацполіції буде проведено широке навчання не тільки слідчих, але й рядових співробітників поліції щодо правильної фіксації злочинів на ґрунті ненависті. 

Фото: Точка Опори

Також готуються спеціальні бланки заяв про злочин з окремою графою, яку можна відмітити, якщо жертва вважає що злочин вчинений на грунті ненависті та за якою ознакою.

Нагадаємо, що раніше ВБО "Точка Опори" висунала пропозицію до МВС України по створенню окремого підрозділу в структурі Національної поліції, який буде розслідувати злочини на ґрунті ненависті до меншин та різних вразливих груп (ромів, ЛГБТ-спільноти, іноземців, людей з темним кольором шкіри та інші), напади на різні групи, в тому числі, за ознаками сексуальної орієнтації, віросповідання, антисемітські заклики та інше.

Нагадаємо, що раніше ВБО "Точка опори" висунала пропозицію до МВС України по створенню окремого підрозділу в структурі Національної поліції, який буде розслідувати злочини на ґрунті ненависті до меншин та різних вразливих груп (ромів, ЛГБТ-спільноти, іноземців, людей з темним кольором шкіри та інші), напади на різні групи, в тому числі, за ознаками сексуальної орієнтації, віросповідання, антисемітські заклики та інше.

З початку цього року правозахисники зафіксували 34 випадки інцидентів і злочинів на ґрунті гомофобії, 16 з них із застосуванням фізичного насильства.

За словами видання "Закон і бізнес", між МВС та БДІПЛ ОБСЄ у липні 2012 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння.

Тоді, начальник відділу моніторингу з дотримання прав людини в діяльності ОВС та взаємодії з інститутами громадянського суспільства Управління зв’язків з громадськістю МВС Наталії Бородич заявила, що в рамках зазначеного Меморандуму, МВС імплементує Програму БДІПЛ з підготовки представників правоохоронних органів України у сфері протидії злочинам, скоєним на ґрунті ненависті.є

А представник Головного слідчого управління МВС Олексій Крюков зауважив, що «ми не розділяємо громадян України за національними ознаками. Звісно, злочини трапляються, проте кількість правопорушень, які носять мотив на ґрунті расової приналежності дуже мала». Він також запевнив, що «будь-яке повідомлення про правопорушення, яке має ознаки злочину на ґрунті ненависті ретельно розслідується та у разі їх підтвердження порушується кримінальне провадження за відповідною.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти