184

В університетах США розвивається рух на підтримку небінарних займенників


Вони дозволяють реєструвати бажані займенники і форми звертання у офіційній комп’ютерній базі даних.

В університетах США розвивається рух на підтримку небінарних займенників

У цьому році в американських університетах розвивається рух на підтримку небінарних займенників. Англійська мова має в своєму арсеналі займенник “he” ("він") на позначення осіб чоловічої статі та займенник “she” ("вона") на позначення осіб жіночої статі. Та деякі люди не вважають себе належними до цих двох статей – або вважають належними до обох. Тому дедалі більше американських університетів дозволяють студентам і працівникам обирати собі інші займенники для звертання, пише ВВС. 

Відмічається, що уточнення "свого" займенника і займенників інших людей при знайомстві – новий тренд, що набуває популярності в американських університетах. Так,  кілька місяців тому, коли Американський університет у Вашингтоні проводив орієнтацію для першокурсників, тих попросили вказати своє ім’я, рідне місто та преференційний гендерний займенник.

Навіть більше, декілька університетів пішли ще далі: вони дозволяють реєструвати бажані займенники і форми звертання у офіційній комп’ютерній базі даних.

Наприклад, в університеті Вермонту, який очолив цей рух, студенти можуть обирати з займенників “he”, “she”, “they” та “ze” – або опцію "тільки ім’я", що означає небажання, щоб до них застосовувались бодай якісь займенники третьої особи; згадувати їх можна лише на ім’я.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти