Більшість британських газет, журналів і журналістів добровільно слідують редакторському Кодексу Практики, який регулюється Незалежної організацією стандартів преси.

Редакторський Кодекс практики відтепер захищає трансґендерних людей від дискримінаційних висловлювань у пресі, пише Pink News.
Комітет Кодексу, очолюваний редактором Daily Mail Полом Дакре, додав ознаку ґендерної ідентичності в положення кодексу, присвяченому дискримінації. Зараз дане положення виглядає наступним чином:
"Преса повинна уникати висловлювань упередженого або принизливого характеру, що стосуються раси, кольору шкіри, релігії, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, а також будь-якого фізичного чи психічного розладу або інвалідності".
Варто відзначити, що більшість британських газет, журналів і журналістів добровільно слідують редакторському Кодексу Практики, який регулюється Незалежної організацією стандартів преси.
Зміни до кодексу були внесені після того як Сер Брайан Левесон (президент Відділення Королівської Лави у Високому суді Лондона) назвав освітлення у пресі питань, пов'язаних з трансґендерними людьми, «тривожним, які порушують особистий простір людей».
«Очевидно, що є певна тенденція в частині преси зневажливого ставлення до трансґендерних і інтерсексуальних-людей» - додав він.
Зокрема, газета Daily Mail піддалася серйозній критиці у 2013 році за образливу статтю про трансґендерну вчительку Люсі Мідоус з назвою «він не тільки не в тому тілі, але й не на тій роботі». Після публікації цієї статті Люсі покінчила з собою. Коронер, який розслідував причини її смерті, поклав провину на пресу.
Після внесення відповідних змін до Кодексу Пол Дакре заявив:
«Я впевнений, що ці зміни підсилять Кодекс і гарантують, що він залишиться універсальним стандартом журналістської практики».
Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua