574

Фінський депутат, який голосував проти одностатевих шлюбів, зареєстрував партнерство


Фінський депутат Маркку Россі уклав одностатевий цивільний шлюб, через рік, після голосування проти одностатевих шлюбів у Фінляндії

Фінський депутат, який голосував проти одностатевих шлюбів, зареєстрував партнерство

59-ти річний Маркку Россі зареєстрував свої відносини з художником і видавцем Матті Карлегарві. Церемонія відбулась в їхньому будинку, повідомляють місцеві ЗМІ.

"Ми вирішили, що ми повинні прийняти рішення про постійність наших стосунків", - сказав Маркку.

Закон про гендерно-нейтральний шлюб був ратифікований Парламентом Фінляндії у листопаді 2014 рокі за результатами голосування 105-92. Проти нього голосували всі депутати Християнсько-демократичної  партії, а також майже всі члени партії Центристської партії фінів, у тому числі Россі.

"Я б ще голосувати так само," сказав Россі Yle в понеділок.

Россі каже, що він вважав кампанію за одностатеві шлюби доступною для розуміння. Однак він сказав, що не схвалює закон, бо класична термін "шлюб" асоціюється з церковою . Законодавець додав, що він не хоче голосувати за законопроект, який би викликати проблеми для домінуючою у державі Євангелічно-Лютеранської Церкви.

"Я завжди схвалював людей тієї ж статі, що реєструють партнерства", додав Россі, який є депутатом з 1991 року.

Закон про гендерно-нейтральний шлюб був підписаний Президентом Фінляндії Саулі Нійністьо в лютому минулого року. Зміни набудуть чинності в березні 2017 року.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти