280

Смерть актора стала поштовхом до легалізації партнерств у Греції


Незважаючи на опозицію православних священнослужителів і деяких членів правлячої коаліції, прем'єр-міністр Алексіс Ципрас планує підтримати реформу

Смерть актора стала поштовхом до легалізації партнерств у Греції

Недавня смерть популярного актора та відкритого гей привернула увагу до труднощів з якими стикаються одностатеві пари у Греції. Про це пише видання Politico.

Після смерті відомого актора та відкритого гея Мінаса Хатзісавваса, його партнер зробив емоційну заяву адресовану прем'єр-міністру Ціпрасу. В ній він виступив за легалізацію цивільних партнерств для гомосексуальних пар - довгоочікувану реформу.

«Це звернення до прем'єр-міністра ... Я був з ним протягом 25 років, але це не передбачало, що я міг би претендувати на його тіло у лікарні. Це був величезний бюрократичний процес і це потрібно припинити», - заявив партнер актора.

Сьогодні Парламент Греції розглянить відповідний законопроект, незважаючи на опозицію з боку православних священнослужителів і деяких правих членів правлячої коаліції.

Для грецьких борців за права ЛГБТ, законопроект про партнерства є ключовим кроком на шляху до рівноправ’я в країні, де православна церква як і раніше впливає на політичні рішення і де відслідковується зростання гомофобного насилля.

«Ми починаємо перегортати сторінку і ЛГБТ-співтовариство повинне бути сильним та продовжити боротьбу за повну рівність. Це не кінець, це перший із багатьох кроків», - заявили ЛГБТ-активісти.

У той час як багато країн дозволяють одностатеві шлюби чи партнерства, Греція є однією з небагатьох країн ЄС - зокрема Італії, Польщі та Румунії - які не визнають цивільні союзи між гей-парами.

У 2013 році Європейський суд з прав людини постановив, що це є дискримінаційним щодо одностатевих пар, позбавляти їх податкових, пенсійних, цивільних прав і права на спадкування.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти