398

Прем'єр-міністр Греції вибачився перед ЛГБТ за "цикл відсталості і ганьби"


"Цей закон мав бути прийнятий багато років тому", - сказав Ціпрас

Прем'єр-міністр Греції вибачився перед ЛГБТ за "цикл відсталості і ганьби"

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас вибачився перед ЛГБТ-спільнотою країни на тлі прийняття парламентом закону про легалізацію одностатевих цивільних союзів, пише PinkNews. 

Раніше повідомлялося, що на цьому тижні грецький парламент  більшістю голосів схвалив новий закон про одностатеві союзи, який надасть юридичне визнання парам ґеїв і лесбійок вперше в історії країни.

Виступаючи в парламенті після голосування глава уряду заявив: "З легалізацією цивільних партнерств для одностатевих пар цикл відсталості і ганьби для грецької держави завершується".

За його словами, ганьба полягала у тому, що "значній частині наших співгромадян відмовляли у правах і маргіналізували їх".

Ціпрас підкреслив, що "їм не дозволяли жити разом зі своїми партнерами і користуватися основними правами, що призвело до засудження Греції Європейським Судом з прав людини".

Грецький прем'єр зауважив, що ніяких приводів для урочистостей немає, а настав момент для принесення вибачень людям, чиї права до теперішнього часу порушувалися.

"Цей закон повинен мав бути прийнятий багато років тому, а може бути навіть кілька місяців тому нашим діючими урядом", - сказав Ціпрас.

Відзначимо, що в Греції великий вплив має православна церква, яка виступає проти будь-яких ЛГБТ-реформ.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти