481

Першого прем'єра КНР запідозрили в гомосексуальності


У Гонконгу наступного року вийде книга "Секретне особисте життя Чжоу Еньлая" (The Secret Emotional Life of Zhou Enlai), присвячена найближчому соратникові Мао Цзедуна і першому прем'єру Держради КНР.

Першого прем'єра КНР запідозрили в гомосексуальності

Автор книги висуває припущення, що хоча Чжоу Еньлай і був одружений протягом 50 років, проте був геєм, повідомляє агентство Reuters.

Автор книги Цзої Він-моуї (Tsoi Wing-mui) раніше працювала редактором у ліберально-політичному журналі і часто писала про гомосексуалів. Припущення про те, що прем'єр міг бути представником нетрадиційної орієнтації, вона висунула після того, як прочитала щоденники і листи політика та його дружини Ден Інчао. В одному з листів Чжоу Еньлай із захопленням описував свого шкільного товариша, а також повідомляв, що "не може прожити без нього і дня".

Цзої Він-моуї прийшла до висновку, що майбутній прем'єр був закоханий у свого друга. "Чжоу Еньлай був політиком-геєм, який мав нещастя народитися 100 років тому", - пише вона у своїй книзі.

Китайці історично були терпимими до гомосексуальності. Релігійної заборони на одностатеве кохання для жителів Піднебесної не існувало. Ситуація почала змінюватися лише до кінця XIX століття, коли в Китай почали проникати західна культура і притаманна їй мораль. Уже у ХХ столітті, після приходу до влади комуністів, гомосексуальність оголосили патологією. Сексуальним злочином гомосексуальність перестали вважати в КНР лише у 1997 року.

Зараз представники китайської ЛГБТ-спільноти мають безліч своїх сайтів і клубів. Водночас більшість геїв у КНР намагаються тримати свою орієнтацію в секреті від рідних. Представники Комуністичної партії також не афішують своєї гомосексуальності.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти