297

У штаті Вашингтон заборонили образливо жартувати на роботі на теми ґендеру та сексуальної орієнтації


Крім того, роботодавці не можуть просити співробітників носити одяг і зачіски, що не відповідають їх ґендерній ідентичності

У штаті Вашингтон заборонили образливо жартувати на роботі на теми ґендеру та сексуальної орієнтації

Комісія штату Вашингтон (США) з прав людини додала ознаки сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності в закон Вашингтона проти дискримінації на робочому місці.

Зокрема, поправки включають в себе ряд пунктів, що звертають особливу увагу на ґендерну ідентичність співробітниць і співробітників. Мабуть, найважливішим стала заборона харассмента (у праві США злочин, що порушує недоторканність приватного життя особи переслідуванням (телефонними дзвінками, листами, стеженням і ін.), Настирливим приставанням, домаганням. Здійснюється зазвичай з сексуальними мотивами - Ред.) на робочому місці.

"Харасмент за ознакою сексуальної орієнтації у працевлаштуванні є образливоюі небажаною поведінкою, досить серйозним, щоб вплинути на умови трудової угоди", - говориться в документі.

У той же час, Закон забороняє: задавати небажані особисті питання про сексуальну орієнтацію, ґендерну ідентичність або трансґендерні переходи; навмисно викликати незручність, розкриваючи сексуальну орієнтацію людини проти його/її бажання; використовувати образливі найменування і жарти, що стосуються сексуальної орієнтації людини; навмисно не використовувати або спотворювати бажані людиною імена, форми звернення або ґендерні займенники (за винятком офіційних документів, якщо у людини ще немає офіційно змінених документів); надсилати образливі повідомлення електронною поштою або іншим видом зв'язку; використовувати небажані фізичні контакти.

Крім того, роботодавці не можуть просити співробітників носити одяг і зачіски, що не відповідають їх ґендерній ідентичності.

Також варто відзначити, що одним з важливих нововведень стало законодавче вирішення питання про користування вбиральнями і роздягальнями. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти