509

У Катарі заборонили фільм "Дівчина з Данії"


Прем'єра "Дівчина з Данії" відбулася у вересні на фестивалі у Венеції, де вона завоювала "Блакитного Лева".

У Катарі заборонили фільм "Дівчина з Данії"

Міністерство культури Катару з 7 січня заборонило прокат драми "Дівчина з Данії". При цьому у відомстві подякували "пильним громадянам", які вказали на "розбещеність" картини.

Нагадаємо, що "Дівчина з Данії" - фільм володаря "Оскара" Тома Хупера. Її дія відбувається в 1920-х роках в Копенгагені. Ілюстратор і художник Герда Вегенер просить свого чоловіка Ейнара Вегенера позувати в якості жіночої моделі. Портрети набувають популярності, Герда продовжує писати картини зі своїм чоловіком в якості жінки. Ейнару подобається власна жіноча зовнішність і він починає жити під ім'ям Лілі Ельбі. Згодом Ельбі стає першиою людиною, що пройшла хірургічну корекцію статі.

Прем'єра "Дівчина з Данії" відбулася у вересні на фестивалі у Венеції, де вона завоювала "Блакитного Лева".

Як відомо, в Катарі гомосексуальність вважається злочином, покарання за неї - батоги і до 7 років в'язниці. Трансґендерні люди в цій країні також обмежені в правах. Зокрема, вони не можуть юридично закріпити зміну статі.

Примітно, що в 2022 році в Катарі відбудеться Чемпіонат світу з футболу, куди приїдуть мільйони футбольних фанатів з усього світу, серед яких будуть і представники ЛГБТ. Виходячи з цього, міністр спорту пообіцяв не дискримінувати представників ЛГБТ-спільноти під час проведення чемпіонату. 

Наприкінці року ми зробили підбірку кращих ЛГБТ-фільмів 2015 року, побачити її можна тут. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти