249

Cлово року 2015 - "Вони" в однині


"Вони" як займенник однини - слово року 2015

Cлово року 2015 -  "Вони" в однині

Форма однини займенника "вони" була проголошена словом року 2015 вченою спільнотою Американської Спільноти Діалектики (АСД). Організація, що вже протягом 127 років визначає слово року, заявила про визнання популярізації цього займенника в значенні ‘звертання до знайомої особи, яка зазвичай виражає заперечення гендерно-бінарним ‘він’ та ‘вона’.’ Про це повідомляє GSN.

Люди бажають, щоб їх називали у формі третьої особи як вони, а не він чи вона. Така тендеція переростає й у похідні - наприклад сказати їхнії блог замість його блог в однині становиться все більш поширеним явищем для деяких гендерно-небінарних людей.

“У минулому році з’явилося багато нових слів для експресії гендерної ідентичності, що викликало жваву дискусію і суспільстві, а однина вони стала особливо цікавим її елементом” - каже Бен Ціммер, голова комітету з питань впровадження нових слів.

“Незвачаючи на появу низки нових гендерно-нейтральних займенників, але у вони вже була перевага, тому що займенник вже був частиною мови”

“Вони” отримав187 голосів з 334. Займенник також переміг як найкорисніше слово в категорії з натяком - “здатність провити критисизм та неповагу в легкій та витонченій манері”

Разом зі словом року комітет визначив ім’я року - “Кейтлін Дженнер” (Caitlyn Jenner)
“Caitlyn Jenner є чудовим прикладом як в сучасності люди визначають свої ідентичності через зміну або набуття імені” - каже Іман Нік, президент АСД

“Багато культур надають людям право обрати власне ім’я після визначних подій їхнього життя, і це право відроджується сьогодні у нас на очах людьми, як Caitlyn Jenner”

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти