298

Експерти Роскомнагляду не знайшли ґей-пропаганди в емодзі на Iphone


Експерт нагадує, що емодзі - це графічна мова, в основі якого окремі зображення-символи

Експерти Роскомнагляду не знайшли ґей-пропаганди в емодзі на Iphone

Сертифіковані Роскомнаглядом (Росія) експерти не знайшли в смайликах емодзі на iPhone пропаганду гомосексуальності. Про це йдеться в експертному висновку, підготовленому на замовлення російського підрозділу Apple - ТОВ "Еппл Рус", пише газета "Известия".

Головна мета експертизи, згідно зі звітом, - зрозуміти, чи порушують емодзі російський закон "Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди здоров'ю та розвитку". Зокрема, він забороняє пропагувати серед неповнолітніх вживання наркотичних речовин, алкоголю і тютюну, участь в азартних іграх, проституцію, бродяжництво та жебракування. Заборонена також інформація, яка підштовхне до самогубства, здійснювання насильницьких дій, а також інформація, що пропагує нетрадиційні сексуальні відносини і формує неповажне ставлення до батьків, що містить нецензурну лайку, порнографію, що виправдує протиправну поведінку.

Згідно зі звітом експертів, аналіз смайликів проводився на iPhone 6. Він був необхідний через те, що "піктограми емодзі - популярна і поширена мова спілкування", вони можуть бути використані для комунікацій у тому числі неповнолітніми.

"У категорії" люди "є зображення груп людей, дорослих і дітей, як різних, так і однакових статей. Виникає питання - чи може експерт віднести дані зображення [одностатевих пар] до пропаганди нетрадиційної сексуальної орієнтації? "- Запитує автор дослідження. Під пропагандою розуміється "діяльність фізичних і (або) юридичних осіб з метою розповсюдження інформації, спрямованої на формування і створення установок і (або) стереотипів поведінки, або має мету спонукати або спонукає осіб, яким вона адресована, до здійснення яких-небудь дій або до стриманості від їх вчинення ".

Експерт нагадує, що емодзі - це графічна мова, в основі якого окремі зображення-символи.

"Як і у випадку з іншою мовою, думка, яку стане висловлювати користувач піктограм, в тому числі неповнолітній, залежатиме від послідовності набору знаків і символів, у зв'язку з чим буде отримувати позитивну або негативну конотацію. Від того, в якій послідовності будуть розташовані піктограми емодзі, буде змінюватися контекст висловлювання, це може бути як схвалення, так і несхвалення певних понять і дій ", - підсумовує експерт.

Тому, за висновками експертів, окремий смайлик не можна віднести до пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин.

Нагадаємо, що восени минулого року поліцейські Кировської області відкрили адміністративну справу по факту “пропаганди компанією Apple гомосексуалізму серед неповнолітніх””. Приводом для відкриття справи стали матеріали перевірки через заяву місцевого юриста Ярослава Михайлова, який побачив пропаганду ЛҐБТ-цінностей в емодзі, які з’явилися в операційній системі iOS 8.3.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти