770

Іен Маккеллен обурився відсутністю геїв серед лауреатів «Оскара»


Британський актор, зірка "Гоббіта" та "Людей Ікс", Ієн Маккелен розкритикував Американську кіноакадемію за те, що "Оскар" жодного разу не був вручений відкритому гею

Іен Маккеллен обурився відсутністю геїв серед лауреатів «Оскара»

Ще одне звинувачення у дискримінації на адресу Американської кіноакадемії, що вручає кінопремію, пролунало напередодні церемонії "Оскару". Цього разу Ієн Маккелен розкритикував членів кіноакадемії через те, що вони жодного разу не присуджували премію відкритому гею. Повідомляє The Guardian.

За його словами, гомофобні упередження серед членів журі премії так само високі, як і расистські. Актор нагадав, що, наприклад, Том Хенкс, Філіп Сеймур Хоффман і Шон Пенн отримували "Оскар" за виконання ролі геїв в кіно.

"Як розумно, як розумно. Це все одно, що дати мені приз за те, що я зіграв гетеросексуала", - сказав Маккелен.

Він додав, що система голосування повинна бути переглянута.

"Якщо ви хочете досягнути успіху, як афроамериканський або латиноамериканський актор, то не варто сподіватися на журі "Оскара", в якому переважна більшість - білі чоловіки середнього віку і старше", - прокоментував Маккелен оголошений премії бойкот з боку чорношкірих діячів кіно.

Маккелен, відкритий гей, двічі номінувався на "Оскар": у 1998 році за роль у картині "Боги і монстри" і в 2002 році за роботу в стрічці "Володар перстнів: Братерство кільця".

Дискусія навколо "Оскара" розгорнулася після оголошення номінантів 2016 року, коли кілька чорношкірих діячів кіно помітили, що серед претендентів на нагороду відсутні афроамериканці. Вілл Сміт і його дружина оголосили премії бойкот, пізніше до них приєдналися кілька колег. Керівництво Американської кіноакадемії пообіцяло провести реформи: переглянути склад членів і систему голосування при визначенні лауреатів.

В даний час в ній більше шести тисяч чоловік. З них 94 відсотки - білі. Академія розділена на секції, кожна з яких голосує за номінантів у своїй категорії - актори за акторів, режисери за режисерів, сценаристи за сценаристів і так далі. За кращий фільм голосують всі експерти.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти