442

Дослідження: Молодь вважає, що в Україні нікого не дискримінують


Вибірка з 2852 респондентів репрезентативна для населення України

Дослідження: Молодь вважає, що в Україні нікого не дискримінують

В Україні опублікували результати дослідження "Молодь України-2015". 

Дослідження було проведено на замовлення Міністерства молоді та спорту України та фінансової підтримки установ ООН в Україні - членів Робочої групи ООН з молоді, зокрема Фонду народонаселення ООН (UNFPA), Програми розвитку ООН (UNDP), Дитячого фонду ООН (UNICEF), програми Волонтери ООН (UNV) та офісу Координатора системи ООН.

Метою дослідження «Молодь України-2015» є оцінка основних потреб та проблем молоді, а також оцінка відповідності державної молодіжної політики потребам української молоді.

Цільовою групою дослідження є молодь України – громадяни України у віці від 14 до 35 років, що постійно проживають на території України (без урахування тимчасово окупованих та непідконтрольних територій). У ході дослідження було проведено всеукраїнське опитування методом онлайн інтерв’ю (для користувачів Інтернету) та особистих інтерв’ю вдома у респондента (для некористувачів Інтернету та мешканців сіл).

Вибірка з 2852 респондентів репрезентативна для населення України (без урахування тимчасово окупованих та непідконтрольних територій) відповідної вікової категорії за статтю, віком, областю проживання, розміром населеного пункту та часткою користувачів Інтернету.

Зокрема, дослідження має розділ "Рівень толерантності та уявлення про дискримінацію".

"Відповідаючи на питання про те, з представниками яких груп респонденти не хотіли б жити по сусідству, більшість опитаних назвали наркозалежних – 90%, алкоголіків – 85%, людей зі злочинним минулим – 64%. По сусідству з ромами не хотіли б жити 54% респондентів, поруч з гомосексуалами  – 45%, а поруч з хворими на ВІЛ/СНІД – 33%. 19% опитаних представників молоді не хотіли б жити по сусідству з мусульманами, а 12% – з росіянами", - говориться у результатах дослідження. 

Також респондентів запитали, чи є в Україні категорії населення, права яких обмежуються.

Респонденти з числа української молоді згадали передусім людей з інвалідністю – 26%, людей похилого віку – 23%, людей, які практикують одностатевий секс – 15%.

При цьому, 28% респондентів вважає, що таких категорій немає, а 19% було важко визначитися з цього питання.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти