222

В Індії можуть декриміналізувати гомосексуальність


2 лютого Верховний суд Індії перегляне своє рішення про повернення 377 статті Кримінального кодексу в 2013

В Індії можуть декриміналізувати гомосексуальність

Стаття 377 Кримінального Кодексу Індії, що набула чинності в 1861 році за часів колоніального панування Великобританії, передбачає кримінальне покарання у вигляді до 10 років позбавлення волі за «неприродні злочини», які часто трактують, як «статевий акт між чоловіками...».

У 2009 році Вищий суд Делі скасував статтю, визнавши її дискримінаційною. Рішення суду було опротестовано в Верховному суді країни, який 11 грудня 2013 постановив, що рішення про скасування статті кримінального кодексу має прийматися парламентом країни, а не судом, і що Вищий суд Делі перевищив свої повноваження.

Тим самим Верховний суд повернув в силу статтю 377, закликавши, однак, уряд Індії прийняти законодавство, що передбачає видалення статті 377 з кримінального кодексу. Після рішення уряд Індії відкинув будь-які ініціативи відмінити 377 статтю.

Проте, сьогодні стало відомо, що Верховний суд Індії перегляне своє рішення про повернення 377 статі, що в результаті може призвести до декриміналізації гомосексуальності в країні.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти