499

У Австралії долю одностатевих шлюбів вирішить загальнонаціональне голосування


Правляча коаліція в даному питанні поділена на два табори

У Австралії долю одностатевих шлюбів вирішить загальнонаціональне голосування

Прем'єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл пообіцяв узаконити в країні одностатеві шлюби у випадку, якщо більшість виборців підтримають шлюбну рівноправність під час загальнонаціонального голосування.

"Якщо більшість людей проголосують в ході плебісциту в їх підтримку, тоді одностатеві шлюби будуть узаконені", - заявив голова уряду в інтерв'ю Мельбурнському радіо.

Сам Тернбулл підтримує шлюбну рівноправність, але його правляча коаліція в даному питанні поділена на два табори.

Колишній прем'єр-міністр Австралії Тоні Ебботт обіцяв проведення плебісциту після наступних парламентських виборів в якості компромісу, але двоє урядових депутатів вже заявили, що будуть голосувати проти реформи навіть у тому випадку, якщо прихильники одностатевих шлюбів доб'ються перемоги на загальнонаціональному голосуванні.

Противники проведення голосування стверджують, що суспільство у своїй більшості виступає на підтримку одностатевих шлюбів (72% в 2014 році). У зв'язку з цим депутати повинні отримати, на їхню думку, право вільного голосування щодо відповідного законопроекту в парламенті.

Сам же плебісцит може обійтися скарбниці в 160 млн. австралійських доларів і до того ж подібне голосування технічно не зобов'язує владу прийняти закон.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти