475

Вперше в Білорусі вирок суду врахував гомофобний мотив


10 лютого суд Мінська засудив хулігана до двох років обмеження волі за звинуваченням у грабежі і побитті гея через його сексуальну орієнтацію

Вперше в Білорусі вирок суду врахував гомофобний мотив

"Белорусский партизан" повідомляє, що Артем Шляхтюк був членом групи «Оккупай-педофіляй», тепер він засуджений за ч. 1 ст. 339 (хуліганство) і ч. 2 ст. 206 (грабіж, вчинений з погрозою застосування насильства) Кримінального кодексу і засуджений до двох років обмеження волі без направлення до виправної установи відкритого типу ( «домашня хімія»).

Обтяжуючою обставиною визнано вчинення злочину з мотиву ненависті до соціальної групи - ЛГБТ-спільноти. У суді обвинувачений визнав свою провину і заявив, що розкаюється в скоєному.

Нагадаємо, що 5 листопада 2015 року нові знайомі зустрілися на одній зі станцій мінського метро. Згодом обвинувачений почав цікавитися сексуальною орієнтацією потерпілого. Переконавшись в тому, що молода людина - гей, обвинувачений кілька разів його вдарив, потім дістав мобільний телефон і почав вести відеозапис.

Обвинувачений змушував свою жертву зізнаватися в його гомосексуальності, розкривати особисті дані (прізвище та ім'я, місце проживання, місце роботи), розпитував про його сексуальний досвід. Нападник вимагав, щоб потерпілий припинив гомосексуальні контакти, інакше інформацію про його орієнтації дізнаються всі.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти